"Co zrobić, żeby rzeczywiście to Pan wygrał?”.

"Co zrobić, żeby rzeczywiście to Pan wygrał?”.

https://youtu.be/Izxj72bg4A4

Fotografię wykonałem za zgodą przewodniczącego Obwodowej KW.
Zmuszony byłem okazać mu wszystkie kadry wykonanych ujęć w tym lokalu.

Mój piątkowy felietooon:
W ciągu ostatnich kilku godzin otrzymałem sporo połączeń od swoich przyjaciół i znajomych,
w czasie których to rozmów dostałem obraz tego,jaki horyzont zaczyna się rysować na najbliższe lata.Oni dotąd mało kiedy się mylili.
Wrzucę tak jak obiecałem sobie otrzymaną i wypełnioną kartę wyborczą
(motywację tego opisałem w swoim felietooonie 08.07.2020 wspominając o "grzechu zaniechania")
do widocznej na mojej fotografii "urny" i w ten sposób wywiążę się ze swojego obywatelskiego obowiązku a przy okazji danemu samemu sobie słowu.
Chciałbym w kontekście tych moich wspomnianych wyżej rozmów podkreślić coś,
co warto by Ci ,co czytają czasem moje teksty zapamiętali:

"Urna "od niedzieli nabierze w swoim znaczeniu jakże dwuznacznej wymowy.

Teraz poczytajcie troszkę moich "prawnych kruczków":
Nowa ustawa o wyborach prezydenta zachowuje minimalny trzyosobowy skład obwodowych komisji wyborczych,choć dopuszcza ich łączenie w sytuacji,gdy mają siedziby w tym samym lokalu (np. w szkole).
W przypadku jednak, gdy komisja liczy tylko trzy osoby - dwie z nich,w tym przewodniczący lub zastępca, powinny być stale w lokalu wyborczym - od rozpoczęcia głosowania do jego zakończenia. Według dotychczas obowiązującego Kodeksu wyborczego komisje obwodowe liczyły od 7 członków (w obwodach do 1 tys. mieszkańców) do 13 w obwodach powyżej 3 tys. mieszkańców.

Według mnie zmniejszona w nowej ustawie tylko trzyosobowa komisja nie daje gwarancji prawidłowego przeprowadzenia głosowania i oddania głosu.Istotą wieloosobowych komisji jest to, że ich członkowie nawzajem sobie patrzą na ręce i się kontrolują. Przy dwóch-trzech osobach może być z tym problem.Tym bardziej przy tak wysokiej przewidywanej znów frekwencji.

Zgodnie z obowiązującym jeszcze Kodeksem wyborczym nadzór nad działalnością obwodowych komisji wyborczych sprawują okręgowe komisje wyborcze, powoływane przez PKW i składające się z 10 sędziów i komisarza wyborczego.To te komisje ustalają wyniki głosowania w poszczególnych okręgach wyborczych.
Tymczasem nowa ustawa pozbawia okręgowe komisje wyborcze przymiotu sędziowskiej niezawisłości -gdyż zapisano w niej, że w skład komisji okręgowych ma wejść "od 4 do 10 członków powołanych spośród osób mających(uwaga) wykształcenie wyższe prawnicze". - Wyrugowanie sędziów ze składów okręgowych komisji wyborczych jest według mnie niepokojące.

A dociekliwym radzę poczytać te wyjątki Ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego ,które mówią o protestach wyborczych.Jak przewiduję,różnice w ilości głosów oddanych na obydwu kandydatów będą tak minimalne,że obydwie strony zasypią PKW niezliczoną ilością protestów.
Przypomnę i Wam stosowne paragrafy artykułu 392:
(Zasady wnoszenia protestów wyborczych)

§ 1. Protest wyborczy wnosi się na piśmie do właściwego sądu okręgowego za pośrednictwem właściwego sądu rejonowego, w terminie 14 dni od dnia podania do publicznej wiadomości przez komisarza wyborczego, w trybie określonym w art. 168 § 1 wyników wyborów na obszarze województwa.
§ 2. Wnoszący protest powinien sformułować w nim zarzuty oraz przedstawić lub wskazać dowody, na których opiera swoje zarzuty.
§ 3. W razie wniesienia protestu, do czasu rozstrzygnięcia sprawy w sposób określony w art. 394, do osób wybranych stosuje się przepisy o obowiązkach i prawach radnych.

Dlatego w przypadku zauważenia naruszenia prawa należy żądać od przewodniczącego OKW zgody na udokumentowanie zapisu tego faktu,(nagranie,fotografie,świadkowie) i wezwać policję,w celu utrudnienia sprawcy(sprawcom) zacierania śladów.
Czy o tych paragrafach ktoś wspomniał Wam w telewizji publicznej?
Jednocześnie pragnę przypomnieć brzmienie innego ważkiego według mnie paragrafu:

"Jeżeli właściwa okręgowa komisja wyborcza nie uzyska wyników głosowania za granicą w ciągu 48 godzin od zakończenia głosowania w obwodach głosowania za granicą, głosowanie w tych obwodach uznaje się za niebyłe"
To art. 24 ustawy z 12 maja 2020 roku.
W pierwszym terminie kilkanaście tysięcy głosów zza granicy nie dotarło do PKW w Warszawie na czas i zostały "zmarnowane".
Korzystałem z informacji o "paragrafach" portalu....lex.pl (Dziennik Ustaw Dz.U.2019.684 t.j. | Akt obowiązujący
Wersja od: 31 marca 2020 r.)
Liczę,że tu zawarte w wybranych przeze mnie paragrafów słowa w jakimś zakresie przydadzą się i Wam, za dwa dni.
I tylko karta z dwiema pieczęciami jest ważna!
Bo diabeł siedzi w szczegółach.
W pierwszej turze wyborów udział wzięło prawie 19.5 miliona naszych obywateli
uprawnionych do głosowania.

Przypominam "młodzieży",że historia to jest zbiór tego wszystkiego,
czego można było uniknąć.
..
A teraz taka moja paralela:
https://youtu.be/NqmGo3KFp2s

Na koniec dedykuję za to cytat z dzisiejszego wywiadu z PAD w telewizji publicznej (tvp1,tvpinfo,tvp regionalne):

(...)„Obydwaj kandydaci mają bardzo wyrównane sondaże.
Co zrobić, żeby rzeczywiście to Pan wygrał?”.
– spytała Danuta Holecka.....

To pytanie wywołało temat i treść mojego dzisiejszego felietooonu.
To było przysłowiowe uderzenie w stół.
dlatego nożyce się odezwały.

Życzę Wam udanego weekendu.
Dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość.

halka

halka 2020-07-11

Czekam z utęsknieniem na normalny czas, gdy Polska będzie i jednych, i drugich. NASZA.
https://www.facebook.com/ppiotr.zzygarsky.1/videos/3724405710921608/

maska33

maska33 2020-07-12

Zarobki prezenterów "Wiadomości".
Ile dostają miesięcznie?
Na największe pieniądze liczyć mogą "gwiazdy stacji", zatrudnione na umowach cywilnoprawnych. To między innymi prowadzący "Wiadomości". W 2017 roku "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do informacji o zarobkach prezenterów TVP i ujawnił, że Danuta Holecka i Michał Adamczyk dostawali miesięcznie "na rękę" ok. 40 tys. złotych. Krzysztof Ziemiec, otrzymywał wtedy nieco ponad 33 tys. złotych miesięcznie.A było to (podkreślam) trzy lata temu.A dziś? po podpisanej dotacji prawie 2 mld zł na media przez PAD?
Za te pieniądze wcale nie dziwię się,że takie pytanie (na wizji!!!) w stronę ubiegającego się o reelekcję PAD-padło":Co zrobić, żeby rzeczywiście to Pan wygrał?”.
Oto telewizja publiczna.
A teraz spójrzcie na swoje pobory?
Ilu z Was taką kwotę otrzymuje ,ale w ciągu....roku?

helios7

helios7 2020-07-12

Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

lucilla

lucilla 2020-07-12

... jeszcze półtorej godziny !!!!

maska33

maska33 2020-07-12

Czas na ten czas:21.00 !

wigor12

wigor12 2020-07-12

Czas minął, wyników nie ma, zarobki nasze są ziemskie a ich kosmiczne. "Nie przejmujmy się rzeczami na które nie mamy wpływu" - takie motto zdecydowanie ułatwia życie bez nerwów:)

maska33

maska33 2020-07-12

Wysokość zarobków tylko dlatego pozwoliłem sobie tu przytoczyć,by znaleźć uzasadnienie do takiego zadanego pytania.
Niedawno w wywiadzie udzielonym przez jednego z bardziej znanych i dotąd bardzo cenionych nawet przez dzisiejszą większość sejmową dziennikarzy ze strony Agora Spółka Akcyjna-ten dżentelmen oświadczył,że gotów natychmiast zmienić pracodawcę i pisać oraz mówić publicznie to,co każe mu szef szefów-nawet największe bzdury,ale tylko za takie same właśnie pieniądze.
Pewnie to tylko żart,sarkazm,ale coś w tym jest.
:-)

dodaj komentarz

kolejne >