stary domek

stary domek

co może odebrać komornik

Agenci ds. Egzekwowania prawa, często określani jako komornicy, mogą być urzędnikami sądowymi lub zatrudnionymi przez prywatną firmę. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić długu, wówczas komornik jest uprawniony do przejęcia kontroli nad towarami sprzedawanymi w celu odzyskania pieniędzy, aby spłacić osobę, której jesteś winien pieniądze (twój wierzyciel).

adobestock_71237883-webBailiffs mogą być używane tylko w przypadku niektórych rodzajów długów. Obejmują one:

Podatek lokalny i stawki biznesowe
Kary za parkowanie
Wyroki sądów okręgowych (CCJ)
Wyroki Sądu Najwyższego
Grzywny sądowe i rozkazy odszkodowań dla Magistratów
Pomoc dzieciom
Konserwacja
Podatek dochodowy, ubezpieczenie społeczne i VAT
Business Rent

Komornik może przejąć kontrolę nad towarami do wartości, która pozwoli zebrać wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie zadłużenia powiększonego o wszelkie odsetki, a także własne opłaty. Zadaniem komornika jest odzyskanie pieniędzy na rzecz wierzyciela i jest to dla nich dużo lepsze, gdy płacisz należność w całości lub zawarłeś umowę na raty, a nie zabierasz towary, a następnie sprzedajesz je na aukcji.
http://us-siemiatycze.pl/czy-komornik-moze-zajac-zwrot-podatku-z-pit/
Jeśli zgadzasz się na spłatę na raty, mogą oni wystawiać przedmioty w twoim domu lub w twoim lokalu, które pokryją wartość długu. Pozycje na tej liście stają się produktami kontrolowanymi, co oznacza, że ​​nie możesz ich sprzedać, usunąć ani oddać. Możesz być w stanie kontynuować korzystanie z towarów, gdy spłacasz dług w ramach umowy. Jednakże w przypadku pominięcia jakichkolwiek płatności komornik weźmie w posiadanie te towary.

Istnieją przepisy określające, co urzędnik sądowy może i nie może zabrać ze swojego domu lub lokalu przedsiębiorstwa. Komornicy mogą zabrać ze swojego domu przedmioty należące do ciebie, w tym przedmioty będące własnością wspólną, gotówkę lub inne wartościowe przedmioty. Nie mogą brać przedmiotów wydzierżawionych, wypożyczonych lub przedmiotów należących do kogoś innego lub dziecka. Nie mogą również przyjmować niczego, co jest niezbędne dla podstawowych potrzeb domowych, takich jak kuchenka, pralka lub meble. Przedmioty używane osobiście w pracy, nauce lub edukacji, takie jak książki, narzędzia i komputery, mogą być również zwolnione z opłaty. Jeśli jesteś samozatrudnionym / jednoosobowym przedsiębiorcą, twoje długi handlowe są traktowane tak samo jak osobiste.
http://bank-lokata.edu.pl/ile-komornik-moze-zabrac-z-emerytury/
Jeżeli dług jest należny od spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, komornik może pobierać przedmioty należące do Spółki. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest odrębnym podmiotem prawnym, dyrektor nie będzie ścigany osobiście, chyba że podpisał gwarancję osobistą.

Jeśli otrzymasz zawiadomienie od komornika, powinieneś spłacić swój dług lub zasięgnąć porady u specjalisty tak szybko, jak to możliwe.