kredyt na mieszkanie

kredyt na mieszkanie

Kupno domu może być świetną zabawą. To ekscytujące widzieć, jak te wszystkie lata marzeń ożywają w miejscu, które w końcu możesz nazwać swoim własnym.

Mając tak wiele możliwości na wyciągnięcie ręki, łatwo jest dać się złapać w ekscytacji, zanim zadasz sobie najważniejsze pytanie: Ile domu mogę sobie pozwolić? Nie ma znaczenia, czy kuchnia jest bajeczna, czy podwórko jest duże. Jeśli nie możesz spłacić kredytu hipotecznego co miesiąc lub znaleźć pieniądze na naprawienie tego, co jest uszkodzone, twój dom będzie ciężarem, a nie błogosławieństwem.

Ustalenie, ile domu można sobie pozwolić, nie musi być nauką o rakietach. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci kupić dom w ramach budżetu.
Oblicz koszty

Po prostu chrupiąc kilka liczb, możesz dowiedzieć się, jak kupić dom, który nie zniszczy Twojego budżetu. Wykonaj poniższe kroki, aby określić, ile domu możesz sobie pozwolić, a następnie przejrzyj wyniki ze swoim współmałżonkiem. Oboje musicie być na tej samej stronie, jeśli chodzi o budżet i to, co faktycznie można zapłacić.
1. Uzupełnij dochód, który przynosisz w każdym miesiącu.

Załóżmy, że przynosisz do domu 2 400 $ miesięcznie, a twój współmałżonek zarabia 2 600 $ miesięcznie. Łączna miesięczna pensja na wynos wyniosłaby 5000 USD.
2. Pomnóż miesięczne wynagrodzenie za zabranie z domu przez 25%, aby uzyskać maksymalną spłatę kredytu hipotecznego.

Jeśli zarabiasz 5000 USD miesięcznie, oznacza to, że miesięczna płatność za dom nie powinna przekraczać 1250 USD. Poniższy kalkulator pokaże ci liczbę punktów na boisku, o ile możesz pozwolić sobie na dom w oparciu o kwotę zaliczki i maksymalną kwotę domu.
3. Użyj naszego kalkulatora hipotecznego, aby określić swój budżet.

Trzymając się naszego przykładu dochodu w wysokości 5000 USD miesięcznie, można sobie pozwolić na te opcje na 15-letnim hipotece o stałej stopie procentowej:

187 767 USD dla domu z 10% zaliczką (18 777 USD)
211,238 $ z domu z 20% zaliczką (42 248 $)
241 415 USD z 30% zaliczką (72 424 USD)
281 650 $ z domu z 40% zaliczką (112 660 $)

Pamiętaj jednak, że jest to szacunek. Nie zapomnij, że podatki od nieruchomości i ubezpieczenie właściciela domu wpłyną na miesięczną opłatę. Nasz kalkulator kredytu hipotecznego to łatwy sposób sprawdzenia, w jaki sposób te koszty wpłyną na budżet twojego domu.
http://graczgieldowy.pl/dlaczego-warto-wziac-kredyt-hipoteczny/
Na przykład, jeśli podłączysz kwotę kredytu hipotecznego w wysokości 211,238 $ z 20% zaliczką, okaże się, że maksymalna miesięczna wypłata w wysokości 1 250 $ wzrośnie do 1515 USD po dodaniu 194 USD za podatki i 71 USD za ubezpieczenie. Aby uzyskać tę liczbę z powrotem do miesięcznego budżetu mieszkaniowego w wysokości 1250 USD, musisz obniżyć cenę domu, który możesz sobie pozwolić na 172.600 USD.

Skorzystaj z kalkulatora, aby wypróbować inne kombinacje, aby znaleźć odpowiednią kwotę kredytu hipotecznego, oprocentowanie i kombinację zaliczki, która będzie działać dla Twojego budżetu.
4. Czynnik kosztów utrzymania domu.

Twój fundusz kryzysowy może pokryć poważne katastrofy w domu. Ale jeśli będziesz płacić opłaty stowarzyszeniowe właściciela domu lub zaoszczędzić na kilka aktualizacji domu, musisz budować pokój w swoim miesięcznym budżecie na te wydatki. Tylko pamiętaj, aby nie zabierać większych celów finansowych, takich jak oszczędzanie na emeryturę.

Upewnij się, że obliczasz wydatki związane z wynajmem domu w swoim miesięcznym budżecie. Koszty te mogą obejmować:
http://bankinginvestment.pl/czym-jest-kredyt-hipoteczny/