okna dachowe

okna dachowe

Naprawiono lub otwierano okna dachowe

Wybierając okna dachowe do swojego domu, będziesz miał opcję, aby okno było w płaszczyźnie (wyrównane z dachem) lub poza płaszczyzną (nie równo z dachem).

Będziesz również musiał zdecydować pomiędzy otwartym lub nieruchomym oknem dachowym. Niektóre projekty mogą zostać całkowicie otwarte, a inne częściowo otwarte. Jeśli wentylacja lub dostęp do dachu jest priorytetem, otwarcie okna dachowego może być Twoim upodobaniem.

Istnieje wiele różnych opcji do wyboru między oknami dachowymi stałymi i otwieranymi, w tym opcje z zabezpieczeniami, takie jak blokady otwarcia częściowego. Jeśli nie masz pewności, czy wybrać stałe lub otwierane okna dachowe, skontaktuj się z profesjonalną firmą w celu konsultacji.
Materiały szkieletowe

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów okien, okna dachowe są dostępne w szerokiej gamie materiałów szkieletowych, takich jak PVC, drewno, aluminium i stal.

Niektóre właściwości skłaniają się do pewnych materiałów bardziej niż innych, a w niektórych przypadkach pozwolenie na budowę dla konkretnego budynku może zezwalać tylko na zainstalowanie określonego materiału lub typu okna dachowego.

Metale, takie jak stal czy aluminium, są wyborem dla nowoczesnego domu, dużych, przestronnych rozmów w stodole lub właściwości okresu. Drewno i drewno zawsze były popularnym wyborem wizualnym, ale konserwacja może być trudna, gdy trzeba wejść na dach, aby to zrobić.

Dobry kompromis to kompozyt drewno-aluminium, który wygląda jak drewno, ale jest znacznie mniejszy. PVCu jest oczywiście niezwykle trwałe i trwałe.
Opcje przeszklenia

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów okien, w oknach dachowych dostępnych jest kilka opcji oszklenia. Znalezienie właściwego wyboru dla twojego domu będzie zależeć od wielu czynników, ale podkreśliliśmy kilka kluczowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.
Efektywności energetycznej

Producenci będą zawsze oferować okna z podwójnymi szybami, ponieważ działają one na akceptowalnym przez przemysł poziomie zapewniającym oszczędność światła i energii.

Energooszczędne podwójne oszklenie wykorzystuje dwie tafle szkła, czasem z gazem wtłaczanym do szczeliny między dwiema szybami, oraz powłoka Low-E, która pomaga zapraszać światło słoneczne, jednocześnie zatrzymując ciepło wewnątrz domu.

Potrójne oszklenie to coś, co można by rozważyć, gdybyś chciał zainwestować więcej pieniędzy, ponieważ zapewnia on większy komfort niż podwójne szyby i może po prostu nadać swojej własności przewagę, jeśli chcesz pochwalić się ocenami efektywności energetycznej potencjalnym nabywcom. Potrójne oszklenie różni się od podwójnych szyb tym, że wykorzystuje trzy tafle szkła zamiast dwóch.
Wydajność termiczna

Okna dachowe są powszechnie używane na dachu domu, ponieważ są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, więc mogą powodować niewygodę w mieszkaniu na poddaszu.

Szkło przeciwsłoneczne to opcja, która pobiera ciepło ze słońca i odbija je latem, aby utrzymać dom w chłodniejszym stanie i uczynić go bardziej komfortowym.
Prywatność

Przyciemnione szkło zwiększy prywatność i zmniejszy odblask, ale może również zmniejszyć ilość światła, które może wejść do domu.
Konserwacja

Szkło samooczyszczające może być atrakcyjną opcją dla domów, które nie mają łatwego dostępu do okien dachowych. Ten rodzaj szkła reaguje na świecące na nim światło, rozbijając gruz i brud, aby ułatwić zmywanie przez deszcz.
Bezpieczeństwo

Laminowane bezpieczne szkło jako opcja dla wewnętrznej tafli szklanej jednostki uszczelnionej zapewnia, że ​​fragmenty są trzymane razem, jeśli szkło miało pękać. Ta opcja jest zawsze zalecana do sypialni i pokoi dziecięcych.
Kilka dodatkowych uwag na temat oszklenia

Należy pamiętać, że niektóre okna dachowe mogą łączyć kilka z tych opcji. Na przykład jedno okno dachowe może być zabarwione, hartowane i samooczyszczające, więc nie zawsze będziesz musiał wybierać między funkcjami.

Warto również pamiętać, że okna dachowe są oceniane zgodnie ze schematem energetycznym BFRC. Schemat ten ocenia całe okno na temat jego efektywności energetycznej od A do G, gdzie A jest najbardziej energooszczędne, a G najmniejszym.

Wartości U są również ważnymi i klasowymi oknami na ile ciepła wypuszczają, więc im niższa wartość współczynnika U, tym lepiej.
Dodatkowe akcesoria

Jeśli wybierzesz okno dachowe, które się otworzy, należy rozważyć kilka akcesoriów, w tym systemy blokowania dla bezpieczeństwa dziecka oraz opcje otwierania ręcznego i zdalnego sterowania.

Opcje zdalnego sterowania mogą być brane pod uwagę w przypadku okien, które są poza zasięgiem lub które nie są łatwo dostępne.
Okna dachowe - porady ekspertów
Zanim wybierzesz okna dachowe do swojego domu, upewnij się, że zadałeś sobie każde z tych pytań.
http://najlepszykominek.pl/wybor-okien-dachowych-na-co-warto-zwrocic-uwage/