Pobawisz się ze mną?

Pobawisz się ze mną?

Park o którym mowa, jest położony na czymś w rodzaju długiej mierzei podzielonej wzdłuż na dwie części - jedną, tę nad zatoką zajmuje Jacht Klub a drugą, w stronę otwartego jeziora - park z różnoraką zielenią i plażą.

Nasz czarny diabełek czasem zanurzał się w gąszcz krzewów i znikał nam z pola widzenia. Wiadomo było, że pobiegł na plażę. Moment konsternacji - czy udał się tą plażą w prawo, czy w lewo? Szczęśliwie zawsze znajdował się ochotnik, który przedzierał się przez krzaki, lokalizował Chytrunia i z daleka pokazywał nam kierunek. Jeżeli machał energicznie, znaczyło to, że diabełek pognał galopem i trzeba się bardzo pośpieszyć, żeby go jeszcze zobaczyć.
Zbierali więc wszyscy z trawy, co tam kto miał, dodatkowe aparaty i statywy i całe to towarzystwo obciążone nieraz sporym majdanem podążało truchtem wzdłuż traw i niewidocznej zza krzewów plaży licząc, że diablątko gdzieś tam się zatrzyma, bo jak nie, to nie mamy żadnych szans. Szpica przednia truchtała plażą i co jakiś czas wyłaziła z chaszczy, żeby gestami informować nas o sytuacji. Nieraz trzeba było zawracać, bo lisica miała fanaberię i wracała skąd przyszła, więc wszyscy robili zwrot o sto osiemdziesiąt stopni i znów truchcik... Ha ha ha!

Zerkałam na towarzyszy doli i widziałam pogodne, rozradowane twarze a w oczach pełnię szczęścia. Fantastyczne to było!

dodane na fotoforum:

mibunia

mibunia 2020-12-02

Niewiniątko:)))))

orioli

orioli 2020-12-02

Tak to ja lubię. Widać, że całe towarzystwo znało się na rzeczy i wiedziało, jak się zachować by nie zaszkodzić lisiczce.

kotkii2

kotkii2 2020-12-02

Cudeńko! jest przepiękny! i opowiadanie super!

andaba

andaba 2020-12-02

Ale cudny!

halka

halka 2020-12-02

Nie tylko kolor czarnego futra budzi zainteresowanie...minkę ma "zawadiaki" ...dla takich scenek,warto było za nim ganiać.

lateska

lateska 2020-12-05

morda sliczna, umorusana w piasku ... swietne zdjecie jej zrobilas

czes59

czes59 2020-12-06

Jaka minka, no tu normalnie rozbraja tymi oczętami:)

dodaj komentarz

kolejne >