NAMIĘTNOŚĆ AŻ DYMI...

NAMIĘTNOŚĆ AŻ DYMI...

WYBÓR Z DZIENNIKÓW STEFANA
ŻEROMSKIEGO

TYTUŁ NIE KŁAMIE - NAMIĘTNOŚCI TUTAJ BUZUJĄ, JAK NA TAMTE LATA - 80. XIX W. DZIENNIK ZASKAKUJE ŚMIAŁOŚCIĄ I OTWARTOŚCIĄ ZAPISKÓW. NO I TO TRZEBA PRZYZNAĆ: STEFANEK WIELKIM Y....KĄ BYŁ. UPSS, SORRY - KOBIECIARZEM. CHYBA NAJFAJNIEJSZY JEST ROMANS Z "CIOTUCHNĄ" SIOSTRĄ MACOCHY. ALE JUŻ POMIJAJĄC LICZNE "MOMENTY,DZIENNIK JEST CIEKAWYM ZAPISEM OBYCZAJÓW - OD WARSZAWY PO PROWINCJONALNE DZIURY TYPU ŁYSÓW CZY JAKIEŚ DMOSICE, OD SALONÓW PO OBDARTE STUDENCKIE KWATERY. PIĘKNE OPISY ZABAW W SZLACHECKICH DWORKACH I STUDENCKICH ORGIETEK. WSPANIAŁE OPISY KONNYCH GALOPAD PO NASZEJ PIĘKNEJ POLSCE, JESZCZE WTEDY NIE SKAŻONYCH PRZEMYSŁEM, ŁĄKACH,WIOSKACH, WZGÓRZACH, I DOLINACH, W CZASACH KIEDY LUDZIE MIELI JESZCZE CZAS, I NP. CHCIAŁO IM SIĘ SKRADAĆ NOCĄ PRZEZ LAS DO OGRÓDKA UKOCHANEJ...

PRÓCZ TEGO WSZYSTKIEGO , MNIE Z TEJ LEKTURY POZOSTAŁO PRZEDE WSZYSTKIM PYTANIE:
DLACZEGO MĘŻCZYZNA - JAK BY NIE PATRZEĆ INTELIGENTNY,WRĘCZ WYBITNY , MAJĄC MIŁOŚĆ PIĘKNEJ, INTELIGENTNEJ,DOJRZAŁEJ, NAMIĘTNEJ KOBIETY, JAK HELENA CZY ANIELA, ZAKOCHUJE SIĘ NAGLE W 16-LETNIEJ CIELĘCINIE TYPU HELENKA Z DMOSIC, LUB NIECO STARSZEJ GĘSI TYPU NATUCHNA?
NO CZEMU ???

dodane na fotoforum:

kolejne >

asiao

asiao

archiwum

ulubieni

+ dodaj do
ulubionych

[?]

pazur52

pazur52 2018-03-16

a mówi się że teraz panuje rozpasanie :) :) :)

asiao

asiao 2018-03-16

Nie wierz, pazur, nie wierz.... Nasze prababki nieźle sobie używały, i to jednakowo damy jak proste szwaczki...

skama07

skama07 2018-03-16

nie umiem odpowiedzieć dlaczego tak dziwnie lokował swoje uczucia,ale jak to w życiu bywa miłość nie zna granic:)

asiao

asiao 2018-03-16

To nie tylko Żeromski, to jest zagadka męskiego charakteru, właśnie bym chciała żeby koledzy tutaj mi to wyjaśnili...

pazur52

pazur52 2018-03-16

nie licz na to :) przecież koledzy to chodzące ideały :)

asiao

asiao 2018-03-16

:)

ibek47

ibek47 2018-03-16

Dzień dobry!
:)
Życzę miłego piatku!

natas38

natas38 2018-03-16

Bardzo ciekawie przedstawiłaś opis i swoją(?) zagadkę co do mężczyzn. Musimy brać takimi jakimi są. Koledzy coś milczą. Oni też mają swoje "zgryzy"co do kobiet....O tempora! o mores!

ewjo66

ewjo66 2018-03-16

trochę już się szwędam na tym padole i trochę w życiu widziałam i odczułam na własnym karku...
tak często bywa, że facet mający piękną i mądrą kobietę ma to za nic, bo nie myśli głową tylko yayami i swoje życiowe lęki czy chęć podniesienia kruchego ego leczy skokami w bok...
mądra kobieta dla faceta bywa zagrożeniem, bo za szybko go rozgryzie i nie pozwoli mu robić głupot...
czyli wynika z tego, że Stefek miał mimo wszystko niskie poczucie swojej wartości i szukał takich rozrywek, aby się dowartościować...
męska psychika nie zmieniła się do dzisiaj...
powiem, że w kontaktach nawet zawodowych w stosunku do facetów jestem zazwyczaj oschła i konkretna , bo uśmiechnięcie się czy zażartowanie może być odebrane jako jakaś zachęta...a nienawidzę mizdrzących się facetów, który na słowo *żona* bieleje ze strachu ...kiedyś mieliśmy pana blisko emerytury, który za wszelką cenę chciał być młody, nawet łeb sobie farbował, żeby siwków nie było...a żony bał się jak diabeł święconej wody...ale mł...

ewjo66

ewjo66 2018-03-16

użarło mi ...
cd:....ale młode dziewuszki próbował obmacywać oblech jeden...
no dobra...dość paplaniny, bo jak jak chłopaki garnkowe przeczytają to mnie postawią pod pręgierz...:-))))))))))))))))

asiao

asiao 2018-03-16

No, ewjo, pojechałas nieźle :) ja tu nic nie mówię, moje zdanie napiszę na końcu.... :) nadal czekam czy koledzy coś powiedzą...

lorenzo

lorenzo 2018-03-16

Figlarz z Niego był....;P

nextday

nextday 2018-03-16

doczytałem całość..nawet dwa razy..juz w trakcie czytania napisałem dwa tomy..i zacząłem pisać trzeci...aleeeeeee..wrzuciłem wszystko do pieca..booo.. ;-)

pytanie tyczy konkretnego faceta..ktorego niestety nie poznałem..więc odpowiedz jest jedna NIEWIEM! ;-) ale pogadaj z jakimś 'jajogłowym' ..moze maszyna czasu juz istnieje..sie cofniesz ździebko..i sama sie go spytasz ;-)

nextday

nextday 2018-03-16

p.s.

https://youtu.be/xMUKPUjxmF4

asiao

asiao 2018-03-16

Next - dotyczy konkretnego faceta, ale to jest bardzo znane zjawisko.... Znam niejedną naprawdę ładną, inteligentną,, wartościową kobietę która jest sama.... Bo mężczyźni "wolą blondynki" :)

azen2

azen2 2018-03-16

Tegom ja nie czytał... :)

nextday

nextday 2018-03-16

nooo toooo cza pytać każdego z osobna ;-) wisz..takie badania zrobić..a potem wyciagnac wnioski..zamiast powielać obiegowe mądrości o blondynkach ;-)

satsuma

satsuma 2018-03-16

O cholibka warto przeczytać.
A panowie jacy są każdy widzi.
Jak to w regule zdarzają się wyjątki ale większość panów żonatych w pewnym wieku chce się sprawdzić, rzadko na tym zyskują.

asiao

asiao 2018-03-16

Next - ja dużo rozmawiam z ludźmi i wychodzi że ta obiegowa mądrość coś w sobie ma. Choć pewnie są wyjątki jak mówi satsuma....

satsuma - Żeromski jeszcze wtedy nie był żonaty, pisał o swoich kawalerskich przeżyciach.... :) Potem dziennik się urwał, chyba żona schowała :)

nextday

nextday 2018-03-16

obiegowe mądrości traktuję yyy..jak..hmm..'skecze' z portalu wiocha.pl na temat bieżącej sytuacji w Polsce ;-) - jest w nich..jakieś ziarno prawdy..ale przedewszstkim zjadliwy humor .. i zasadniczo tyle ;-) z obiegowych prawd niewiele wynika..no chyba ze zmobilizują do rozpoczęcia badań na własną rękę..wtedy to juz inna bajka ;-) tematem 'zieleńszej trawy za płotem' interesuję się od dawna..i na luzie mógłbym zrobić o tym parogodzinny wykład ;-)

isia222

isia222 2018-03-16

mimo mijających wieków widać, człowiekiem miotają ciągle te same namiętności. Mnie się wydaje, że facet chwyta sie młodszej bo sie przy niej chce odmłodzić. Najcześciej źle na tym wychodzi (jak np. Pan Marcinkiew..., ale zdarzają się i wyjątki jak dotąd Państwo Pazura).

jendrus

jendrus 2018-03-16

Silence is golden ;)

brzydka

brzydka 2018-03-16

No bo cielęcina jest ponoć lepsza niż wołowina ;)?
Chciałabym się też dowiedzieć..

vezel

vezel 2018-03-16

Udanego weekendu(choć pogoda płata figle),pozdrawiam cieplutko...no i jazda po chłopakach :)

enio47

enio47 2018-03-16

Ekscytująca lektura a na Twoje pytanie nie ma chyba racjonalnej odpowiedzi. Nie wiedzą nawet sąsiedzi co chłopu w głowie siedzi...cha cha cha!
Miłego weekendu Olu :)))

jaba55

jaba55 2018-03-16

zrobisz się namiętna..:)

ibek47

ibek47 2018-03-17

Witam!
Życzę miłej soboty!

ezbro7

ezbro7 2018-03-17

Oj działo się u Stefanka! Miłego weekendu kochana życzę!

anfot

anfot 2018-03-17

moje zdanie jest takie, że nie tylko mężczyźni tak robią, u kobiet bywa podobnie.... a co sprawia takie zachowania?.... nuda.... chęć przeżycia ekscytujących chwil (te motyle w brzuchu)... może i chęć odmłodzenia się... w pewnym wieku te latka na karku zaczynają uwierać...

evanes

evanes 2018-03-17

Życzę miłej soboty z dobrą lekturą :)

ania30

ania30 2018-03-17

jako twórca pewnie poszukiwal nowych inspiracji... bo ja wiem czy w tym wzgledzie ma tu cos do powiedzenia inteligencja ?... Mezczyzna tez zmiennym bywa, moze nawet czesciej od kobiet...

henry

henry 2018-03-17

a może to ekscytacja......... zauroczenie...?
jak wiesz. miłośc nie wybiera..... zawsze jest taka sama..... tylko obiekty sie zmieniają!

asiao

asiao 2018-03-17

Cieszę się, że o tym przypomniałaś Izo... Ekscytacja, fascynacja , pociąg... to takie proste i tego nie należy lekceważyć! :)

izka08

izka08 2018-03-18

Wolał młodszą.Byliśmy u niego w domu(Żeromskiego).Gdyby oni wszyscy się narobili w polu,to by się ich głupoty nie trzymały.Pozdrawiamy.

eleonor

eleonor 2018-03-18

Takich szafek mam jeszcze dodatkowo trzy;l na każdej półce po trzy rzędy

asiao

asiao 2018-03-18

Izka - Ciekawa teoria.... Tyle że nie do końca się sprawdza, znałam gościa co miał duże gospodarstwo rolne czyli był " narobiony "mimo to ręce mu się same lepily do każdej kobiety w zasięgu...
Dyskusja o Żeromskim trochę zeszła z tematu, bo tu nie chodzi o zdrady wieku średniego, tylko czemu mężczyźni wolą" blondynki" , czyli te
mniej mądre...

izka08

izka08 2018-03-18

Tego nie wiemy.Może są ładniejsze?Ja Tomek Izki też wolę blondynki.Dlatego Iza się przefarbowała.Pozdrawiamy.

nextday

nextday 2018-03-18

aaaaaaaaaaaaa tera jarze ;-)
odpowiedź jest prosta...nie chodzi o to że wolą głupsze, czy tam blondynki..i że unikają mądrzejszych 'brunetek' ;-)

(tak , świadomie używam tu liczby mnogiej , wypowiadając się za ogół)

gdyby to była prawda..tylko 'pustaki' miały by branie..a tak niestety nie jest...podobnie z blondi..czy 'obdarzonymi.. nie to jest sednem..

ot bardzo często w parze idzie to że tzw. blondi, 'obdarzona' , 'głupia' , 'pusta' ma pewne unikalne cechy..a konkretnie potrafi dowartościować faceta. potrafi otwarcie zachwycic się czymś w nim..co owszem jak najbardziej jest zaletą, mocną stroną tegoż faceta...a taka 'mądrzejsza'..'brunetka'..cuszszsz..jest tak krytyczna wobec samej siebie ( i zarazem wobec innych )...zeeee...jej nie tylko przez gardło nie przejdzie skomplementowanie/docenienie/zauwazenie..zalet u faceta..JEJ TO NAWET PRZEZ MYŚL NIE PRZEJDZIE ;-)

ot i sedno...rynkowego sukcesu tych niby 'głupszych'...które..wbrew pozorom az takie głupie nie są..podobnie j...

nextday

nextday 2018-03-18

...

ot i sedno...rynkowego sukcesu tych niby 'głupszych'...które..wbrew pozorom az takie głupie nie są..podobnie jak te niby 'mądrzejsze...az takie mądre nie są ;-)

p.s.
te cudzysłowy przy słowach kluczowych..także użyte nieprzypadkowo..

asiao

asiao 2018-03-18

Next - wow, pomału docieramy do sedna.... :) Może nie wyczerpałes tematu do końca, ale wyłożyłes kawa na ława coś bardzo ważnego. Te mądre robią się zbyt krytyczne i wymagające. Bardzo słuszna słuszność,ostatecznie ciężko mieć za najbliższą osobę szefa i sędziego w jednym.

Oczywiście kolor włosów nie ma tu znaczenia, napisałam "blondynki" bo tak to jest potocznie rozumiane...

nextday

nextday 2018-03-18

najsedniejsze sedno sedna to dwa czynniki:

1) coś co nas przyciąga do tej 'innej/innego'..np. w/w komplementy..obdarzenie przez nature..kolor włosów..czy cokolwiek tam innego

2) forma..w jakiej to przyciąganie się zrealizuje, sympatia, mówienie sobie 'dzieńdobry', końskie zaloty, romans, małżeństwo, przyjaźń..czy cokolwiek tam innego

i tyle w tym temacie, dziękuję skończyłem ;-)

asiao

asiao 2018-03-18

Też dziękuję... :)

goodog

goodog 2018-03-18

To jego zagadka. I niech tak zostanie. Jeden Wszechwiedzący, to już za wiele.

alvin

alvin 2018-03-19

Temat jak rzeka i ponadczasowy, od zarania dziejów chwytliwy, że tak nazwę :-)

dodaj komentarz

kolejne >