NAMIĘTNOŚĆ AŻ DYMI...

NAMIĘTNOŚĆ AŻ DYMI...

WYBÓR Z DZIENNIKÓW STEFANA
ŻEROMSKIEGO

TYTUŁ NIE KŁAMIE - NAMIĘTNOŚCI TUTAJ BUZUJĄ, JAK NA TAMTE LATA - 80. XIX W. DZIENNIK ZASKAKUJE ŚMIAŁOŚCIĄ I OTWARTOŚCIĄ ZAPISKÓW. NO I TO TRZEBA PRZYZNAĆ: STEFANEK WIELKIM Y....KĄ BYŁ. UPSS, SORRY - KOBIECIARZEM. CHYBA NAJFAJNIEJSZY JEST ROMANS Z "CIOTUCHNĄ" SIOSTRĄ MACOCHY. ALE JUŻ POMIJAJĄC LICZNE "MOMENTY,DZIENNIK JEST CIEKAWYM ZAPISEM OBYCZAJÓW - OD WARSZAWY PO PROWINCJONALNE DZIURY TYPU ŁYSÓW CZY JAKIEŚ DMOSICE, OD SALONÓW PO OBDARTE STUDENCKIE KWATERY. PIĘKNE OPISY ZABAW W SZLACHECKICH DWORKACH I STUDENCKICH ORGIETEK. WSPANIAŁE OPISY KONNYCH GALOPAD PO NASZEJ PIĘKNEJ POLSCE, JESZCZE WTEDY NIE SKAŻONYCH PRZEMYSŁEM, ŁĄKACH,WIOSKACH, WZGÓRZACH, I DOLINACH, W CZASACH KIEDY LUDZIE MIELI JESZCZE CZAS, I NP. CHCIAŁO IM SIĘ SKRADAĆ NOCĄ PRZEZ LAS DO OGRÓDKA UKOCHANEJ...

PRÓCZ TEGO WSZYSTKIEGO , MNIE Z TEJ LEKTURY POZOSTAŁO PRZEDE WSZYSTKIM PYTANIE:
DLACZEGO MĘŻCZYZNA - JAK BY NIE PATRZEĆ INTELIGENTNY,WRĘCZ WYBITNY , MAJĄC MIŁOŚĆ PIĘKNEJ, INTELIGENTNEJ,DOJRZAŁEJ, NAMIĘTNEJ KOBIETY, JAK HELENA CZY ANIELA, ZAKOCHUJE SIĘ NAGLE W 16-LETNIEJ CIELĘCINIE TYPU HELENKA Z DMOSIC, LUB NIECO STARSZEJ GĘSI TYPU NATUCHNA?
NO CZEMU ???

dodane na fotoforum:

kolejne >

asiao

asiao

archiwum

ulubieni

+ dodaj do
ulubionych

[?]

pazur52

pazur52 wczoraj

a mówi się że teraz panuje rozpasanie :) :) :)

asiao

asiao wczoraj

Nie wierz, pazur, nie wierz.... Nasze prababki nieźle sobie używały, i to jednakowo damy jak proste szwaczki...

skama07

skama07 wczoraj

nie umiem odpowiedzieć dlaczego tak dziwnie lokował swoje uczucia,ale jak to w życiu bywa miłość nie zna granic:)

asiao

asiao wczoraj

To nie tylko Żeromski, to jest zagadka męskiego charakteru, właśnie bym chciała żeby koledzy tutaj mi to wyjaśnili...

pazur52

pazur52 wczoraj

nie licz na to :) przecież koledzy to chodzące ideały :)

asiao

asiao wczoraj

:)

ibek47

ibek47 wczoraj

Dzień dobry!
:)
Życzę miłego piatku!

natas38

natas38 wczoraj

Bardzo ciekawie przedstawiłaś opis i swoją(?) zagadkę co do mężczyzn. Musimy brać takimi jakimi są. Koledzy coś milczą. Oni też mają swoje "zgryzy"co do kobiet....O tempora! o mores!

ewjo66

ewjo66 wczoraj

trochę już się szwędam na tym padole i trochę w życiu widziałam i odczułam na własnym karku...
tak często bywa, że facet mający piękną i mądrą kobietę ma to za nic, bo nie myśli głową tylko yayami i swoje życiowe lęki czy chęć podniesienia kruchego ego leczy skokami w bok...
mądra kobieta dla faceta bywa zagrożeniem, bo za szybko go rozgryzie i nie pozwoli mu robić głupot...
czyli wynika z tego, że Stefek miał mimo wszystko niskie poczucie swojej wartości i szukał takich rozrywek, aby się dowartościować...
męska psychika nie zmieniła się do dzisiaj...
powiem, że w kontaktach nawet zawodowych w stosunku do facetów jestem zazwyczaj oschła i konkretna , bo uśmiechnięcie się czy zażartowanie może być odebrane jako jakaś zachęta...a nienawidzę mizdrzących się facetów, który na słowo *żona* bieleje ze strachu ...kiedyś mieliśmy pana blisko emerytury, który za wszelką cenę chciał być młody, nawet łeb sobie farbował, żeby siwków nie było...a żony bał się jak diabeł święconej wody...ale mł...

ewjo66

ewjo66 wczoraj

użarło mi ...
cd:....ale młode dziewuszki próbował obmacywać oblech jeden...
no dobra...dość paplaniny, bo jak jak chłopaki garnkowe przeczytają to mnie postawią pod pręgierz...:-))))))))))))))))

asiao

asiao wczoraj

No, ewjo, pojechałas nieźle :) ja tu nic nie mówię, moje zdanie napiszę na końcu.... :) nadal czekam czy koledzy coś powiedzą...

lorenzo

lorenzo wczoraj

Figlarz z Niego był....;P

nextday

nextday wczoraj

doczytałem całość..nawet dwa razy..juz w trakcie czytania napisałem dwa tomy..i zacząłem pisać trzeci...aleeeeeee..wrzuciłem wszystko do pieca..booo.. ;-)

pytanie tyczy konkretnego faceta..ktorego niestety nie poznałem..więc odpowiedz jest jedna NIEWIEM! ;-) ale pogadaj z jakimś 'jajogłowym' ..moze maszyna czasu juz istnieje..sie cofniesz ździebko..i sama sie go spytasz ;-)

asiao

asiao wczoraj

Next - dotyczy konkretnego faceta, ale to jest bardzo znane zjawisko.... Znam niejedną naprawdę ładną, inteligentną,, wartościową kobietę która jest sama.... Bo mężczyźni "wolą blondynki" :)

azen2

azen2 wczoraj

Tegom ja nie czytał... :)

nextday

nextday wczoraj

nooo toooo cza pytać każdego z osobna ;-) wisz..takie badania zrobić..a potem wyciagnac wnioski..zamiast powielać obiegowe mądrości o blondynkach ;-)

satsuma

satsuma wczoraj

O cholibka warto przeczytać.
A panowie jacy są każdy widzi.
Jak to w regule zdarzają się wyjątki ale większość panów żonatych w pewnym wieku chce się sprawdzić, rzadko na tym zyskują.

asiao

asiao wczoraj

Next - ja dużo rozmawiam z ludźmi i wychodzi że ta obiegowa mądrość coś w sobie ma. Choć pewnie są wyjątki jak mówi satsuma....

satsuma - Żeromski jeszcze wtedy nie był żonaty, pisał o swoich kawalerskich przeżyciach.... :) Potem dziennik się urwał, chyba żona schowała :)

nextday

nextday wczoraj

obiegowe mądrości traktuję yyy..jak..hmm..'skecze' z portalu wiocha.pl na temat bieżącej sytuacji w Polsce ;-) - jest w nich..jakieś ziarno prawdy..ale przedewszstkim zjadliwy humor .. i zasadniczo tyle ;-) z obiegowych prawd niewiele wynika..no chyba ze zmobilizują do rozpoczęcia badań na własną rękę..wtedy to juz inna bajka ;-) tematem 'zieleńszej trawy za płotem' interesuję się od dawna..i na luzie mógłbym zrobić o tym parogodzinny wykład ;-)

isia222

isia222 wczoraj

mimo mijających wieków widać, człowiekiem miotają ciągle te same namiętności. Mnie się wydaje, że facet chwyta sie młodszej bo sie przy niej chce odmłodzić. Najcześciej źle na tym wychodzi (jak np. Pan Marcinkiew..., ale zdarzają się i wyjątki jak dotąd Państwo Pazura).

jendrus

jendrus wczoraj

Silence is golden ;)

brzydka

brzydka wczoraj

No bo cielęcina jest ponoć lepsza niż wołowina ;)?
Chciałabym się też dowiedzieć..

vezel

vezel wczoraj

Udanego weekendu(choć pogoda płata figle),pozdrawiam cieplutko...no i jazda po chłopakach :)

enio47

enio47 wczoraj

Ekscytująca lektura a na Twoje pytanie nie ma chyba racjonalnej odpowiedzi. Nie wiedzą nawet sąsiedzi co chłopu w głowie siedzi...cha cha cha!
Miłego weekendu Olu :)))

jaba55

jaba55 wczoraj

zrobisz się namiętna..:)

ibek47

ibek47 9 godz. temu

Witam!
Życzę miłej soboty!

ezbro7

ezbro7 9 godz. temu

Oj działo się u Stefanka! Miłego weekendu kochana życzę!

dodaj komentarz

kolejne >

X

Serwis garnek.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies