... I WSZYSTKO LŚNI !

... I WSZYSTKO LŚNI !

PRZYZNAJCIE SIĘ - CHAŁUPA WYPUCOWANA NA NA BŁYSK ? CZY BARDZIEJ STAWIACIE NA "DUCHOWY WYMIAR"? A MOŻE W OGÓLE ODPUSZCZACIE SOBIE I JEDZIECIE NA ŚWIĘTA W GÓRY, ALBO DO CIOCI KLOCI, KTÓRA URZĄDZI ŚWIĘTA DLA CAŁEJ FAMILII?
A MOŻE JAKIŚ ZŁOTY ŚRODEK... TYLKO, HM, GDZIE GO ZNALEŹĆ?

iwatoja

iwatoja 2017-12-19

Zależy co kto uważa za lśni. Niektórzy mają w domu w największym porządku tak jak co poniektórzy w największym nieładzie:(((

Moim motorem przygotowawczym święta jest moja siostra bo gdyby nie ona to ja bym miała wszystko w nosie:(((

Uważam, że na te kilka dni świątecznych wydaje się niepotrzebnie kasę którą można by spożytkować na coś innego. Nasze zakupy na te kilka dni są nieprzemyślane. Kupujemy po to aby po świętach wyrzucić kilka ton jedzenia do śmieci:(((

pazur52

pazur52 2017-12-20

mi w tym roku może się uda spędzić swięta w własnym towarzystwie :) wigilia u córki.. dom olśniewam :) :) codziennie nie tylko od święta więc szaleństwa nie ma prezentów też nie robię bo.... wiadomo sama też niechcę prezentów bo mam wszystko co jest mi potrzebne do życia składnicy niepotrzebnych rzeczy nie robię:) :) :) a tak naprawdę to chciałabym żeby było już po Nowym Roku Pozdrawiam :*

rita85

rita85 2017-12-20

W zasadzie to sprząta się codziennie, no można dodatkowo coś nie coś dokładniej wyczyścić by dodać blasku i czy się zostaje czy gdzieś wyrusza to jednak porządek musi być...złotego środka na to akurat chyba nie ma, a ja preferuję w tym roku spędzić je w rodzinno-przyjacielskiej atmosferze z obowiązkowym spacerem gdziekolwiek, byle nie przesiedzieć za dużo przy stole :-)

asiao

asiao 2017-12-20

Na pewno czas na spacer si znajdzie...Chyba że aura będzie do bani, bo deszczyk nam zapowiadają na święta.

pazur52

pazur52 2017-12-20

Re :) piraci to i na Bałtyku sie trafiają :( a co dopiero na środku Oceanu ... a chłopy na tym okręcie sprawni więc może dadzą radę mnie obronić :) ::)

lordand

lordand 2017-12-20

...sprzątać na święta...???
...po co...???
...po świętach też można posprzątać...
...a właściwie...
...przewróciło się...niech leży...:)))))))))

ezbro7

ezbro7 2017-12-20

Oj tak najbardziej pasuje mi wyjazd do cioci Kloci! A u Ciebie błysk! Miłego oczekiwania na święta!

oliwkaa

oliwkaa 2017-12-20

u mnie wszystko z umiarem :0)

ewjo66

ewjo66 2017-12-20

wczoraj myłam i szorowałam podłogi...okna mam umyte...firany wyprane...nakrycia na tapczany wyprane...trochę jedzenia porobionego i schowanego...mięso zapasteryzowałam w słoiku...moczę mak na makowce, bo sama robię makowce...może jeszcze dzisiaj zrobię farsz do pierogów...aaaa...jeszcze przedwczoraj robiłam porządek w piwnicy...musiałam mą odgruzować, żeby dostać się do ozdób świątecznych....sic...:-)))))
ufff...a jeszcze tyle do zrobienia,...idzie zwariować...

eleonor

eleonor 2017-12-20

Ja wyznaję zdrową zasadę, że post jest wtedy kiedy nie ma co jeść, drugiego żołądka na święta nikt sobie nie zainstaluje; jestem przeciwniczką zasady "mądrzy ludzie żyją w brudzie" cały rok, a od święta szaleństwo. A jednak dobrze, że chociaż na święta co niektórzy ogarną, bo by człowiek pluskwy od sąsiadów w prezencie dostał.

asiao

asiao 2017-12-20

Żeby nie było że tylko pytam a o sobie nie powiem - eleonor ma rację, sprząta się nie tylko od święta, z tym, że dla mnie święta to jest okazja by się zmobilizować i sprzatnac bardziej "dogłębnie", tzn. przejrzyjrzec co tam słychać w półkach i szufladach, umyć rzadko używane szkło , które zdążyło się zakurzyc... Gdyby nie święta to by się to odkładalo w nieskończoność, bo przecież zawsze coś jest ważniejsze... Ale czy to jest szał? Raczej nie, po można zacząć z wyprzedzeniem, więc na spokojnie :)

dkichot

dkichot 2017-12-20

Niech lśni kielich czy szklanka - za 4 dni przecie Święta.
Luknąłem tu ---> tam i tez do ścisłego Kółeczka WZ
i tam all życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą życzą itd ,,,
a przeciez należaloby coś skrobnąć n/t zdjęcia czy cuś,nie?

isia222

isia222 2017-12-20

u mnie powolutku:)

jaba55

jaba55 2017-12-20

zawsze było tak że sprzątanie na świeta było na 100%, czyli nawet tam gdzie Słońce nie dochodzi, a normalnie to "byle czysto było "

ibek47

ibek47 2017-12-20

Witam!
Życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy!

dothy2

dothy2 2017-12-20

w tym roku trochę bardziej posprzątane...przyznaję się bez bicia;)))
ale nie porządki najważniejsze a to..że RAZEM się wszyscy znów spotkamy:))

pazur52

pazur52 2017-12-21

RE :)no co przecież trochę śniegu jest na liściach :)

tebojan

tebojan 2017-12-21

Najlepiej u siebie w chałupie.

wiska

wiska 2017-12-21

Ale przyjemnie jest jak się tak dokładniej posprząta, bo potem dopiero znów na Wielkanoc:):)

dodaj komentarz

kolejne >