Cmentarz Prądnik Czerwony

Cmentarz Prądnik Czerwony

"Pogrzeb od bramy...

NN to najczęściej zmarły o nieustalonej tożsamości, bez dowodu osobistego. Na tabliczce nagrobnej określa się tylko płeć danej osoby i datę śmierci. Nie wiadomo, skąd zmarły pochodził, czy miał rodzinę. Do Krakowa zjeżdżają bezdomni z całego kraju, więc jeśli nie opowiadali o sobie towarzyszom niedoli, trudno cokolwiek ustalić."
dziennikpolski24.pl

dodane na fotoforum:

lucilla

lucilla 2021-02-08

...kiedyś miał matkę, uczył się , a teraz nie ma po nim śladu ....smutne !!

adam24l

adam24l 2021-02-08

Tak niestety też bywa.

komar1

komar1 2021-02-08

Drewniane groby, to rzadkość.

sta26

sta26 2021-02-09

Dbają o groby takich osób - w innych miejscowościach po pochowaniu nikt nie dba o taki grób - pogodnego dnia życzę:)

maniek4

maniek4 2021-02-09

Re: komar1

Dlaczego warto zabezpieczyć obrzeże grobu płotkiem?

Nowa mogiła ma formę ziemnego nasypu, o ile wcześniej nie wykonano pomnika nagrobnego. Drewniane obrzeże grobu zapewnia estetyczny wygląd, utrzymuje formę grobu, a także daje możliwość udekorowania poprzez obsadzenie grobu roślinami i obsypanie kamieniami. Obudowa grobu pozwala w elegancki sposób zabezpieczyć ziemię oraz zadbać o estetykę miejsca pochówku na stałe bądź też do momentu montażu kamiennego nagrobka. Ziemia nie osypuje się, dzięki czemu znacznie łatwiej utrzymać porządek i schludny wizerunek grobu i jego otoczenia.

Obrzeża nagrobne dostępne w naszej ofercie są wykonane z pięknego i trwałego drewna. Ponadczasowy wygląd tego materiału oraz klasyczna elegancja doskonale podkreślają dostojność miejsca, w którym się znajdują. Z kolei plastikowe obudowy grobu prezentują się równie godnie, ale są przy tym całkowicie odporne na wilgoć. Zabezpieczone płotkiem obrzeża grobu nie porosną trawą, co ułatwi jego pielę...

maniek4

maniek4 2021-02-09

...gnację. Dodatkowe usypanie na grobie warstwy z czarnoziemu ujednolica wygląd całości nagrobka i nadaje mu odpowiedni kolor.
blask.szczecin.pl

dodaj komentarz

kolejne >