drozd śpiewak

drozd śpiewak

https://www.youtube.com/watch?v=kLFoiIu2iEM‣ średniej wielkości ptak z rodziny drozdowatych. Częściowo wędrowny.Z wieloma ptakami spędza zimę w południowej Europie w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Jest to pospolity i licznie występujący gatunek lęgowy w całej Polsce. Na zimę odlatuje; tylko nieliczne osobniki zimują na zachodzie kraju. Przylot następuje w końcu marca i kwietniu, odlot — w końcu września i październiku. W tych okresach można również obserwować przelot licznych osobników gnieżdżących się na północy, ciągnących głównie wzdłuż wybrzeża Bałtyku.


..samiec śpiewa na eksponowanym stanowisku przez cały dzień, najintensywniej jednak rano i wieczorem.tego fotografowałem o godzinie 15;29 .... Długa pieśń, bez wyraźnego początku i zakończenia, składa się ze zwrotek, w których poszczególne tony lub kilkutonowe frazy powtarzają się parokrotnie. Przerwy zarówno między frazami, jak i zwrotkami są krótkie, tempo śpiewu stosunkowo szybkie, pieśń zwarta i dość dobrze powiązana. Pieśń śpiewaka różni się wyraźnie od śpiewu pozostałych drozdów kilkakrotnym powtarzaniem tych samych fraz w zwrotce. Barwa głosu jest ostrzejsza i tempo śpiewu szybsze niż w śpiewie kosa.

dodane na fotoforum:

basik44

basik44 2016-07-04

Ukrył się wśród zieleni ,ale i tak go wypatrzyłeś ...............

elza8

elza8 2016-07-06

Bardzo ładna całość. Pozdrawiam:-)

dodaj komentarz

kolejne >