WIELKANOCNE OZDOBY...

WIELKANOCNE OZDOBY...

... I WIELKANOCNE REFLEKSJE...

...ciężkie w tym roku.

Trudno mi sie uwolnić od refleksji, jakie nasunęła mi tegoroczna transmisja Drogi Krzyzowej z Watykanu. Pewnie wsadzę kij w mrowisko, i wielu oburzę, ale trudno, muszę to powiedzieć. Możecie się ze mną nie zgadzać... ale nie daje mi to spokoju.

Dwie przyjaciółki, Rosjanka i Ukrainka, kobiety walczących z sobą narodów, niosły wspólnie krzyż do XIII stacji. Dla mnie te dziewczyny to bohaterki. Jeżeli są wojenni bohaterzy, to właśnie one. Potrafiły się przeciwstawić złu – wbrew wszystkiemu, tak jak umiały, nie przemocą na przemoc, lecz dobrem i przyjaźnią. To naprawdę wyczyn kategoriach duchowych.
Zostały za to skrytykowane. Nie pozwolono im powiedzieć tego co chciały powiedzieć. Watykan stchórzył, i kazał im przemilczeć ich przesłanie. Szok! Nie wolno mówić o przebaczeniu i pojednaniu na Drodze Krzyżowej, w Watykanie, w samym sercu chrześcijaństwa. To się dziś nie podoba. To się nigdy nie podobało, ale to jest najważniejszy przekaz Jezusa i podstawa chrześcijaństwa. Jezus wyraźnie kazał przebaczać i miłować nieprzyjaciół. Więc czemu zamknięto im usta? Jeżeli sam Watykan każe przemilczeć naukę Jezusa, to nie wiem, czy to jeszcze jest chrześcijaństwo.

Tak się zastanawiam, gdzie my jesteśmy, i do czego nas prowadzą „światowi przywódcy”. Na zatopionej „Moskwie” znajdował się krzyż z relikwią Krzyża św. Akurat w Triduum Paschalne poszła na dno. Czy to jakiś znak ?

dodane na fotoforum:

tres2b

tres2b 2022-04-17

Odpoczynku od zgiełku codzienności. Spokoju i radości. Wszystkiego dobrego na czas Świąt Wielkanocnych.

brunat5

brunat5 2022-04-17

Co wy macie za kury ,że niosą jajka z motylem?Ola nawiązując do twojej refleksji ,jestem wierzącym człowiekiem i parktykującym.Tyle ,że wierzącym w Boga nie księdza.Dla mnie ksiądz to taki sam człowiek jak każdy z nas.Jacy są księża każdy z nas wie .Dla mnie jest nie zrozumiałe ich zachowanie.Papież może się tłumaczyć tym ,że obawiają się wojny nuklearnej.Ale co ma prawda do wojny nuklearnej.Dużo można by mówić na ten temat i pisać.Nie chcę być złym prorokiem,ale Putin nie skończy na Ukrainie.Mam takie zdanie na ten temat,liczy się tylko kasa.Nie ważne od kogo ,tylko ilość.Taka jest obecnie mentalność człowieka.Nic więcej się nie liczy.Szkoda słów.Pozdrawiam.Tak Ola toniemy jako ludzkość.

daro51

daro51 2022-04-17

No cóż Olu , Papierz też człowiek.....ale ,to już nie to. Tak naprawdę, to był tylko jeden Papierz z prawdziwego zdarzenia i był nim , jak wszyscy wiemy Polak. Nigdy już nie będzie na tym stanowisku nikogo tak wspaniałego , jak nasz , prawdziwy nasz człowiek. A jeśli chodzi o te dwie dziewczyny , to myślę , że Rosjankę teraz będzie trzeba chronić przed bydłem rosyjskim , przed mordercami , gwałcicielami i złodziejami w jednym. Różnie można to rozpatrywać , różnie można myśleć ....ja myślę podobnie , jak i Ty. Sorry za ewentualne błędy, piszę z telefonu.

jendrus

jendrus 2022-04-18

Zapomnieli jak Chrystus wisząc na krzyżu wybaczył łotrowi. Cytują Jego nauki, a sami się do nich nie stosują! Chrystus ze swoją skromnością i nieskończoną dobrocią Serca Swego staje się niewygodny. Chrystus wybaczy każdemu, kto się pokaja i o przebaczenie poprosi. To nie pasuje do ich morderczej polityki i chciwości. Wtedy są głusi i ślepi a Jego słowa. Ale kiedyś oczy i uszy im się otworzą. A złote szaty z nich opadną i staną przed Nim nago. W całym swoim brudzie. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem... Tak myślę.

asiao

asiao 2022-04-18

brunat - u mnie to motyle znoszą takie jaja :)))

Myślę, że Putin chciałby odbudować stan posiadania jaki miał ZSRR. Ale nie rozumiem tej histerii że my też jesteśmy na tej liście, bo Polska nigdy nie miała takiego statusu jak Ukraina i inne republiki, takich powiązań gospodarczych, ludnosciowych i kulturowych. Byliśmy strefą wpływów. A dziś jesteśmy częścią NATO, więc musiałby walczyć z połową Europy i Ameryki, to bez sensu,i niepotrzebnie straszy się Polaków,.
jendrus - amen.

sta26

sta26 2022-04-18

Piękne - pogodnego dnia życzę:)**

spider6

spider6 2022-04-18

Miłego II dnia Świąt Wielkiej nocy życzę.
Oraz niech tylko same dobro Ciebie i Twoją rodzinę otacza..;)

spider6

spider6 2022-04-18

Co do Twojego wpisu powiem Ci tak, Papież jak i wielu z Nas nie chce przemocy i wojny.
Te rodziny dały przykład narodom całego świata.
Ale i są przypadki gdzie tego nie uzyskasz, bo u młodego w pracy postawili na jedną maszynę Ukraińca i Rosjana, atmosfera była tam tak napięta że dało się to odczuć. Co było po wyjściu z pracy chłopaki nie wiedzą, ale na drugi dzień już razem nie pracowali.
Nie chcę pisać o tym jak Ukraińcy (kobiety szczególnie się w Polsce zachowują.)Mówią że chcą iść do pracy ,ale tylko mówią .
Ci którzy przyjechali zanim wojna tam wybuchła harują jak woły równo z Polakami, a Ci co po wybuchu wojny przybyli to masakra.
Wiele bym mogła tu napisać i to nie z jednego źródła wiem i widzę po sklepach co jest i jak mówią i co robią.
Tak dzieje się w Katowicach, Bytomiu ,Siemianowicach , Chorzowie, Michałkowicach, Wałbrzychu i Gdańsku.
A nie zapominajmy o tym że Polskie rodziny nie wszystkie mają za co się utrzymać aby kupić bynajmniej chleb,;/
Żyją w warunkach godn...

spider6

spider6 2022-04-18

Żyją w warunkach godnych pożałowania, oprócz tych sępów meneli co żerują na MOPS ,500+.
Jedno Jest pewne brak naszego Papieża, On by wiedział co powiedzieć i co zrobić. Nie potrzebował do niczego przydupników, jak podejmował decyzję to to robił z dobrym skutkiem.

adam24l

adam24l 2022-04-18

Ciekawe ozdoby.
Każdy ma prawo do swoich przemyśleń.
Miłego świątecznego poniedziałku.

globt

globt 2022-04-18

Ładna kompozycja .

spider6

spider6 2022-04-19

Posłuchaj Różala, On jest trochę odpychający ale ma gołębie serce.
Myśli i mówi bez ogródek ,od ludzi po zwierzęta.

http://www.youtube.com/watch?v=vHW4KqkoRfw


Różal o wojnie na Ukrainie | Przebieg walk | Obraz wojny | Czy zostałby partyzantem?

basiah

basiah 2022-04-19

Piekne motyle przyfrunęly za Twoje pisanki :)

rycho2

rycho2 2022-04-20

Nam się też nie podoba to co mówi Watykan, to asekuranctwo Papieża jest dla nas dość bulwersujące, zło trzeba nazwać złem, ale nie można wszystkich ludzi mierzyć jedną miarką, w Rosji też mieszkają ludzie, którzy są przeciwni temu co ten odczłowieczony prezydent robi na Ukrainie, ale zamordyzm, który tam panuje załatwia sprawę na Amen.

asiao

asiao 2022-04-20

On nazywa zło złem, i mowi żeby się przestali mordować. Ale nikt go nie słucha. I Rosji i Zachodowi sie wydaje, że mogą wygrać tę wojnę. A z wojny tak naprawdę nikt nie wychodzi wygrany, i tym razem też będzie tak samo. Rosja się pogrąża na amen, Zachód rujnuje sobie gospodarkę, Ukraina pomału ma u siebie poligon starcia gigantów. Wszyscy będą lizać rany latami. Papież... właściwie co ma tu do powiedzenia? Przecież Rosja i Ukraina to prawosławni.

dodaj komentarz

kolejne >