Zabrze

Zabrze

Zabrze obchodzi 91 rocznicę nadania praw miejskich.
* 1 *

Wczoraj /28 września/ - o godz. 12-tej z Placu Wolności wyruszyła ulicami miasta barwna parada mieszkańców w ramach Skarbnikowych Godów. Paradę otwierał przejazd zabytkowych samochodów, za nimi ruszyła orkiestra górnicza w galowych strojach, za nimi legendarny Skarbnik oraz przedstawiciele Urzędu Miasta. A za nimi ... ruszyło całe miasto w pięknym, barwnym korowodzie !!!
Byli mali przedstawiciele miasta - przedszkolacy ze swoimi opiekunami i rodzicami, pięknie poubierani w stroje regionalne, z pomysłowymi dekoracjami, byli przedstawiciele zabrzańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, przedstawiciele zabrzańskich szkół i klubów sportowych. Całą paradę podziwiali i oklaskiwali ustawieni wzdłuż trasy przemarszu - liczni mieszkańcy miasta. Parada kończyła się w okolicy kościoła św.Kamila i Parku im. Poległych Bohaterów - gdzie zorganizowano rodzinny piknik z licznymi atrakcjami. Był również konkurs na najładniejszy strój /indywidualny lub aranżacja całej grupy/ w kategoriach przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja,szkoły średnie i dorośli.
Ja też tam byłam, paradę podziwiałam i oklaskiwałam i mały reportażyk z tych uroczystości wysmażyłam !!!

Dzisiaj /niedziela - 29 września/ o 12.15 w kościele św. Kamila w Zabrzu odprawiono uroczystą mszę w intencji miasta i jego mieszkańców, powiązaną również ze szczególnymi uroczystościami obchodzonymi w zakonie oo.Kamilianów - Jubileuszowym Rokiem 400 rocznicy śmierci św. Kamila.
Natomiast w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu - uroczysty koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, której towarzyszyć będzie światowej sławy trębacz - Gary Guthman.
Podczas tej uroczystości tytuł Honorowego Obywatela Miasta Zabrza odbierze prof. Jerzy Buzek.

dodane na fotoforum:

jurekw

jurekw 2013-09-29

Pięknie! No to masz już niedzielę rozplanowaną.
Pozdrawiam:)

maria10

maria10 2013-09-29

....ale piękny Skarbnik:))))

magie

magie 2013-10-01

O, jaki super Skarbnik na Melexie sie wozi!

dodaj komentarz

kolejne >