13.12.2019 roku "Światło Wolności"na Pałacu Prezydenta RP.

13.12.2019 roku "Światło Wolności"na Pałacu Prezydenta RP.

W 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zapal wirtualną świecę.
http://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/
Instytut Pamięci Narodowej apeluje, by w hołdzie ofiarom stanu wojennego o 19.30 w oknach domów zapalić świece. Do akcji "Zapal Światło Wolności" włączy się w Pałacu Prezydenckim Pan Prezydent RP Andrzej Duda.

W Warszawie na placu Piłsudskiego ułożony został krzyż ze zniczy, upamiętniający wszystkich, którzy zginęli podczas dwudziestu miesięcy stanu wojennego, wprowadzonego 13 grudnia 1981 roku światełko wolności o godzinie 19.30 zapalił Pan Prezydent RP Andrzej Duda.

Stan wojenny to ponad 100 ofiar śmiertelnych, tysiące osób aresztowanych, prześladowanych, to ocean łez... PAMIĘTAMY !!!

“Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonało wielu mieszkańców Zachodu. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił św. Jan Paweł II, a wezwał do tego również ówczesny prezydent USA Ronald Reagan.

Zainicjowana przez Instytut kilka lat temu akcja "Zapal Światło Wolności" nawiązuje do gestu, jakim na początku lat osiemdziesiątych Polacy, a także mieszkańcy wolnego świata, solidaryzowali się z ludźmi represjonowanymi przez komunistów.

Uczcijmy pamięć ofiar stanu wojennego – poległych w starciach z milicją, śmiertelnie pobitych na komisariatach, internowanych, a także, zwykle zapominanych, zmarłych z powodu braku opieki medycznej.

Cześć Ich pamięci!

/ Foto Net /

kolejne >

prince8

prince8

archiwum

ulubieni

+ dodaj do
ulubionych

[?]

diadem

diadem 2 godz. temu

Pamiętny czas...

prince8

prince8 2 godz. temu

Pamiętamy ,,, [*]

graska

graska 1 godz. temu

i wszystko wraca..masakra

danisi

danisi 59 min. temu

Tak..to pamiętny Czas.....

danisi

danisi 51 min. temu

re: Miłego również Tobie życzę :)

dodaj komentarz

kolejne >