9 maja Dzień Zwycięstwa

9 maja Dzień Zwycięstwa

Polska ma dość pogmatwaną historię, obok pięknych kart są też chaniebne. Goebelsowska retoryka obecnych rządów próbuje napisać tą historię na nowo powtarzając kłamstwa i gloryfikując tych, którzy strzelali do własnych obywateli próbujących zbudować coś na wyzwolonych ziemiach. Z faktami jednak trudno walczyć, to Armia Radziecka wyzwalała nasze ziemie spod niemieckiej okupacji. Wielu Rosjan poległo z dala od swojej ojczyzny, rodzin, bliskich. Nikt ich nie pytał o zdanie. Z jednej strony karabiny Niemców z drugiej pistolet komisarza. Polegli tutaj i należy im się ten skromny słup z gwiazdą. Chylę czoło przed wójtem i mieszkańcami którzy uchronili gwiazdę przed zakusami polskich dżihadystów. Gwiazda znajduje się w bezpośredniej bliskości kościoła - wiernym i proboszczowi nie przeszkadza i niech tak zostanie. Nigdy nie wstydziłem się że jestem Polakiem, ale wstyd mi że rządzą nami pospolite szuje.

Kto nie zna cyrylicy służę pomocą - napisane tam jest: Wieczna chwała bohaterom poległym w bojach za wolność i niepodległość ojczyzny.

franek9

franek9 2017-05-08

Te pospolite szuje zostały wybrane przez Naród,czyli Twoich rodaków....a co do pomnika,owszem mnie też specjalnie nie przeszkadza,...tylko że znalźliśmy się znowu pod okupacją i na to zgody niestety nie było

tesla

tesla 2017-05-08

I słusznie- niech stoi.

asiao

asiao 2017-06-19

Franek - Przez dość skromny procent narodu, który poszedł do urn, kiedy większość siedziała w domu.

tesla

tesla 2018-01-03

re: można sobie klapnąć, a nawet posiedzieć. Meble z Baranowie nie są zabytkowe - zostały zrobione dla Siarkopolu, który był właścicielem zamku.

opali

opali 2018-08-13

re: ja miałam to szczęście, że koszta całego pobytu we Francji pokryła rodzinka, która mnie tam zaprosiła...
a fotka, cóż każdy orze jak może

opali

opali 2018-11-11

dzięki, poprawiłam

dodaj komentarz

kolejne >