Kaktus

Kaktus

Miał dwa kwiaty w dwa tygodnie,
Kwitły przez 24 godz.

Światło. Do prawidłowego rozwoju i kwitnienia większość kaktusów potrzebuje silnego bezpośredniego nasłonecznienia, dlatego rośliny te najlepiej uprawiać w szklarniach, oranżeriach, na parapetach południowych okien, a latem w słonecznych miejscach w ogrodzie lub na balkonie (wystawione rośliny trzeba chronić przed deszczem). Nawet najsilniejsze sztuczne światło nie zastąpi kaktusom słońca, a zwłaszcza ultrafioletu. Jego brak często powoduje deformację pędu i wyraźnie słabszy rozwój cierni. Podlewanie. Kaktusy powinniśmy podlewać znacznie oszczędniej niż inne sukulenty, uzależniając tę czynność od pogody i pory roku. Dzięki wodzie zgromadzonej w łodydze rośliny te mogą rosnąć, kwitnąć i wydawać owoce nie podlewane miesiącami, natomiast łatwo giną od nadmiaru wilgoci. Trzeba pamiętać, że nasz parapet to nie meksykańska pustynia: w mieszkaniu woda paruje znacznie wolniej. Zbyt obfite podlewanie to najczęściej powtarzający się błąd w pielęgnowaniu kaktusów. Wodę wlewamy tylko na podstawkę i dopiero wtedy, gdy ziemia w doniczce całkowicie przeschnie. Po godzinie wodę, która nie wsiąkła w podłoże, wylewamy. W zimie, kiedy kaktusy przechodzą okres spoczynku, nie należy ich podlewać. W tym czasie powinniśmy im zapewnić temperaturę 10-15°C. W lutym, marcu i kwietniu, gdy słońce mocniej przygrzewa, roślin nadal nie podlewamy, lecz tylko zraszamy. Jest to najlepszy sposób na pobudzenie ich do wzrostu. Nawożenie. Jeśli co 2-3 lata przesadzamy nasze kaktusy do świeżej ziemi, to w ogóle nie należy ich nawozić.

dodane na fotoforum:

poraz4

poraz4 2011-11-09

Piękny !!!!!!!!!!!!! :)))

burgi

burgi 2011-11-10

kwitnie jedną noc?

kmp69

kmp69 2011-11-10

dziękuje za cenne informacje , mam kaktusa juz kika lat , moze z 8 i jeszcze nie kwitł, prawdopodobnie za bardzo go podlewam ,pozdrawiam i zycze miłego dnia :)))...........kwiat cudny, białe są przepiękne :))))

olalli

olalli 2011-11-10

Piękny okaz i ciekawy opis ...dzięki Tobie mogę go widzieć , kiedyś hodowałam kaktusy...pozdrawiam serdecznie :-)

irys3

irys3 2011-11-10

Bardzo cenne informacje...........piękny kwiat.............pozdrawiam i życzę spokojnej nocy:)

balisto

balisto 2011-11-10

moj tez kwitl 24 h, ale jak pieknie, jak twoj

balisto

balisto 2011-11-10

i dziekuje za opis, ktory bardzo jest przydatny, bo stracilam dwa lata temu agawe, podlewajac ja latem co 15 dni, okazuje sie ze zaczesto ...

pimpoli

pimpoli 2011-11-10

ładnie mu się zakwitło- gratuluję:)

dodaj komentarz

kolejne >