Zwątpiłeś w działanie Ducha Świętego...?

Zwątpiłeś w działanie Ducha Świętego...?

http://www.e-serafin.pl/upili_sie_mlodym_winem


W pierwszej kolejności książkę powinny przeczytać osoby, które zwątpiły w działanie Ducha Świętego; którym doświadczenie mocy Ducha miesza się z psychologizmem i czymś tam jeszcze; które nie za bardzo wierzą, że takie rzeczy w XXI wieku są możliwe.
o. Serafin Tyszko OCD

Upili się młodym winem to pierwsza książka poświęcona początkom Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Opisuje wiele nieznanych dotąd wydarzeń z lat 70-tych: m.in. to w jaki sposób powstawały pierwsze grupy modlitewne we Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Kielcach, Łodzi i Białymstoku. Pierwsza grupa Odnowy w Duchu Świętym w Polsce powstała w Lublinie we wrześniu 1975 roku. Założył ją ks. Zbigniew Czerwiński. Tam też odbyło się pierwsze Seminarium Życia w Duchu Świętym. W monografii znajduje się opis zupełnie nieznanej do tej pory pierwszej w Warszawie grupy Odnowy w Duchu Świętym w klasztorze Sióstr Sacre Coeur, która powstała w 1975 roku.

SPEKTAKULARNE NAWRÓCENIA

W Upili się młodym winem Czytelnik znajdzie też opisy wielu spektakularnych nawróceń. Osoby dotknięte w latach 70-tych mocą Ducha Świętego, służą dziś Bogu i Kościołowi w najrozmaitszy sposób: jest wśród nich wielu księży i sióstr zakonnych. Nie mało jest też obecnych kościelnych hierarchów (np. o. Andrzej Madej superior Turkmenistanu czy bp Marek Solczyński nuncjusz apostolski w Gruzji), misjonarzy (np. Jolanta Podolska lekarka – pracuje w szpitalu w Zambii). Osoby, które doświadczyły odrodzenia w Duchu Świętym w latach 70-tych zapełniają dziś klasztory kontemplacyjne, klauzurowe – karmelitańskie i dominikańskie. Książka opisuje okoliczności narodzin wielu z tych powołań (m.in. Marioli Stawiarz – dziś s. Marioli od Trójcy Przenajświętszej OCD, Waldemara Tyszko – dziś o. Serafina Tyszko OCD, Anny Wolińskiej – dziś s. Józefy Marii Dominiki OP).

dodane na fotoforum:

duchowy

duchowy 2014-03-30

http://www.youtube.com/watch?v=PQ9vE8Km9NA

Duchowe zerwanie z przeszłością- ks. Piotr Glas, egzorcysta

modlsie

modlsie 2014-04-05

https://www.youtube.com/watch?v=H6jnROv-Nxk

Serdecznie pozdrawiam :)

dodaj komentarz

kolejne >