Modlitwa do Opiekuna samotnych

Modlitwa do Opiekuna samotnych

Święty Józefie, Ty byłeś człowiekiem wiary - zawsze gotowym do przekreślania swoich planów, by wypełnić pragnienia Boga. Zrezygnowałeś z posiadania własnej rodziny, kiedy była potrzebna Twoja służba dla Jezusa i Jego Matki. Stałeś się ojcem przybranym i opiekunem i pod kierownictwem Ducha Świętego i Jego miłości spełniłeś rolę kochającego męża i ojca.

Twoje ciche wypełnianie woli Bożej pokazuje, jak można znaleźć pokój serca i siły duchowe. Wytrwałeś w szukaniu miejsca dla Jezusa, nie rezygnowałeś w biedzie betlejemskiej, nie straciłeś nadziei w czasie w czasie ucieczki do Egiptu i wierzyłeś dalej, kiedy Jezus zgubił się podczas pielgrzymki do Jerozolimy, W Twojej miłości zawsze służyłeś, szukając dobra żony i dziecka. Oddając własne życie w codziennej pracy i modlitwie znalazłeś drogę do zrealizowania siebie. W ten sposób stałeś się przykładem dla nas wszystkich, którzy pragniemy uczyć się żyć i kochać.

Patrząc na Ciebie rozumiemy, że można pracować ciężko, a jednak być wolnym, przeżywać krzywdy i pomimo tego zachować swoją godność i równowagę. Twoja trwała czystość jest źródłem nowej i coraz gorętszej miłości do Maryi, do Jezusa i do wszystkich.

Ojcze samotnych przyjmij nas pod Twoją szczególną opiekę. Pozwól nam doświadczyć Twojej silnej obecności i odczuć Twoją ojcowską miłość. Razem z Tobą pragniemy mieć serce dla tych , którzy są spragnieni miłości i bezpieczeństwa, którzy cierpią z powodu braku ojcowskiej opieki i rozbicia małżeństwa i rodziny. Bądź podporą dla zagubionych i pomóż znaleźć Boga tym, którzy doświadczają od ludzi zawodu lub zdrady.

Święty Józefie, pokaż nam drogę czystej miłości dla samotnych, abyśmy potrafili kochać szczególnie tych, których nikt nie kocha. Bądź z nami, abyśmy mogli pokazać spragnionemu światu miłość Ojca Niebieskiego. Amen.

dodane na fotoforum:

kriss4

kriss4 2010-09-03

Bardzo ładnie-serdecznie pozdrawiam...

anita591

anita591 2010-09-03

Pozdrawiam modlitwa dobra

medii

medii 2010-09-03

Witam milutko pozdrawiam cieplutko życząc pogodnej i ciepłej soboty

medii

medii 2010-09-03

Każdy z nas w jakiś sposób jest samotny

adik35

adik35 2010-09-03

Wspaniałego piątku życzę ...:))

matka50

matka50 2010-09-03

**¦*Czas szybko leci,.'*
*'.,Pogoda się zmienia,.'¦
,.'¦,A ja przesyłam ,.'**
'.,.GORĄCE ŻYCZENIA.,/,,,,
POZDRAWIAM,,,

peterek2

peterek2 2010-09-03

Już niebawem jesień przybędzie,
na złoto liście pomaluje,
cały krajobraz zaczaruje,
warto wtedy gdy z kimś powędrujesz,
nacieszyć oczy jej talentem,
niepowtarzalnym dla oczu barw diamentem.
Ja tylko dodam z tej strony,
przesyłam uśmiech, aby dzień był miło spełniony.

fotka9

fotka9 2010-09-04

U Ciebie tyle nowych modlitw...
Witam po wakacjach i serdecznie pozdrawiam;
Spokojnego weekendu.

elakra

elakra 2010-09-04

Piękne.....pozdrawiam.

ewusia

ewusia 2010-09-05

Piękne są te modlitwy....:)

dodaj komentarz

kolejne >