domek na wakacje

domek na wakacje

Aktualne trendy rezerwacji na brytyjskim rynku wynajmu wakacyjnego

Po wynajmie domków letniskowych w Wielkiej Brytanii od ponad 15 lat, nauczyłem się z biegiem czasu, jak bardzo różni się co roku od wzorców rezerwacji. Kilka lat wybieram się na wiosnę z kilkoma zarezerwowanymi tygodniami, martwiąc się, skąd będą pochodzić rezerwacje. Inne lata, kiedy rezerwacje przylatują, gdy tylko świąteczne dekoracje są opuszczone lub w niektórych przypadkach wciąż rosną!

Ostatnie kilka lat stało się wyjątkowo „last minute”, a rezerwacje są dokonywane zaledwie kilka tygodni, a nie dni przed przyjazdem. Krótkie przerwy nigdy nie były bardziej popularne wśród gości, którzy chcą przyjechać w dowolnym dniu tygodnia, a tylko kilka nocy, aby spędzić trochę czasu. Z pewnością krótkie przerwy mogą być dochodowe, gdy osiągniesz rezerwację na powrót, ale z pewnością zatrzymają nas u naszych właścicieli; ciężej niż kiedykolwiek, aby obsługiwać dodatkowe zapytania, rezerwacje i dodatkowe zmiany.

Ale czy to wszystko się zmieni? Ostateczna natura biznesu pozostanie tutaj, podobnie jak popularność krótkich przerw w Wielkiej Brytanii. Jako właściciele domów wakacyjnych musimy przyjąć aktualne trendy rynkowe i wykorzystać dostępne możliwości rezerwacji, więc jeśli nie robisz obecnie krótkich przerw, tracisz ogromną szansę.

Czego szukają wczasowicze?

Rynek wynajmu w Wielkiej Brytanii nigdy nie był tak konkurencyjny i istnieje szeroki wachlarz nieruchomości z własnym wyżywieniem, z których wczasowicze mogą wybierać. Dawno minęły czasy „wyrzuconego domku” z pokornym, chintzy powitaniem; dziś goście oczekują wszystkich udogodnień w zaciszu domu. Wiele osób szuka także odrobiny luksusu, czegoś dziwnego, z dodatkowymi wyjątkowymi akcentami, które wyróżniają nieruchomość. Jeśli ich nie oferujesz, na wyciągnięcie ręki musi być konkurent.

Na dzisiejszym rynku kluczowe znaczenie ma znajomość lokalnej konkurencji i świadomość tego, co oferują i ładują, aby zapewnić, że Twoja propozycja jest równie atrakcyjna (jeśli nie więcej!). Na tak konkurencyjnym rynku najważniejsza jest opłacalność, niezależnie od tego, czy oferujecie luksusowe, czy niedrogie zakwaterowanie. Na obu końcach rynku jest dużo popytu, ale niewielkie lub żadne zapotrzebowanie na zbyt drogie i zmęczone zakwaterowanie.
http://bezwatpienia.pl/budownictwo/nowoczesne-i-ekologiczne-domki-letniskowe/