Domek ogrodowy

Domek ogrodowy

Budowanie domku z bali

Lugarde ma ogromną gamę kabin z bali, ale czy nie byłoby zabawniej zbudować chatę? Może również zaoszczędzić dużo pieniędzy, jeśli zrobisz wszystko sam. Jednak budowanie domku z bali od podstaw jest zadaniem, którego nie należy lekceważyć, a także wielu rzeczy, o których należy pamiętać.
Zasady budowania domku z bali

Aby uniknąć kłopotów z władzami, a także z sąsiadami, przed budowaniem domku z bali w ogrodzie musisz dowiedzieć się, czy potrzebujesz pozwolenia na budowę. Jeśli budujesz chatę na własnym terenie, spójrz na plan rozwoju swojej nieruchomości w lokalnym biurze planowania. Dział planowania dostarczy Ci wszystkich potrzebnych informacji. Jeśli wymiary są zachowane zgodnie z przepisami i projekt spełnia określone kryteria, nie potrzebujesz pozwolenia na planowanie.
Budowanie domku z bali z drewna: na co powinienem zwrócić uwagę?

Ważnym punktem, na który należy zwrócić uwagę przy budowaniu domku z bali, jest rodzaj użytego drewna. Przy budowaniu domku z bali sosna z północnych krajów jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem. To miękkie drewno jest wysokiej jakości i łatwe w obsłudze. Dodatkowo drzwi, okna i dach muszą być wykonane z dobrego, mocnego drewna. Wentylacja jest kolejnym ważnym aspektem, o którym często zapomina się podczas budowania domku z bali. Ponadto należy uwzględnić izolację i właściwy rodzaj wykończenia. Utwórz listę kontrolną przed budowaniem domku z bali, aby upewnić się, że jest ona prawidłowo zbudowana.
Ruch drewna

Podczas budowania domku z bali należy zastanowić się, jak poruszy się drewno. Drewno rozszerza się wraz ze wzrostem wilgotności. Oznacza to, że musisz dać drewnu trochę miejsca. Śruby lub gwoździe mogą powodować poważne problemy i nie powinny być stosowane podczas budowy kabiny z bali. Produkty Lugarde nie używają gwoździ ani śrub, ale wszystkie nasze domki z bali są bardzo stabilne i zarówno wiatroszczelne, jak i wodoszczelne. Oznacza to, że ten aspekt jest mniej istotny, gdy budujesz chatę z Lugarde.
Wideo: budowanie domku z bali, krok po kroku

W tym filmie wyjaśniamy, jak zbudować chatkę z Lugarde. Poniżej znajdziesz 22 kroki, które opisują, jak samodzielnie zbudować chatę. W przykładzie używamy kabiny z bali z płaskim dachem. (Możesz znaleźć więcej filmów tutaj.) Twoja chata będzie gotowa w mgnieniu oka.
http://gpkskarszewy.pl/sprytny-sposob-na-porzadek-w-ogrodzie/