przeszczep włosów

przeszczep włosów

Świąd jest częstym działaniem niepożądanym występującym u pacjentów po przeszczepie włosów. Ten efekt uboczny może czasem stać się poważny, gdy nie zostanie właściwie rozwiązany. Świąd występuje głównie w wyniku tworzenia się strupów i można go uspokoić regularnym myciem szamponem. Jednak trzeba natychmiast skonsultować się z dermatologiem lub chirurgiem kosmetycznym, gdy problem narasta poza tolerancją. Istnieją specjalne oleje nawilżające, które pomagają w leczeniu tego problemu.


5. Blizny

Jeśli masz skłonność do powstawania blizn, jest to efekt uboczny, o który należy się martwić. Bliznowanie występuje zwykle u pacjentów, którzy są predysponowani do problemu i jest bardziej prawdopodobne, że wystąpią u osób, które wybiorą plantacje pasków. Widać, że niektórzy pacjenci mają predyspozycje genetyczne do skrajnych blizn. Istnieje jedna na tysiąc szans na operację przeszczepu włosów, powodującą efekt bruzdkowania u osób podatnych na bliznowce keloidowe.
6. Cysty

Cysty na ogół występują, gdy mieszki włosowe uszkadzają skórę i wnikają głęboko w warstwy. Zazwyczaj są to grudki o rozmiarach pryszcza, które są w większości łagodne. Jednak nie należy lekceważyć cyst i należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, gdy wystąpi taki efekt uboczny. W większości przypadków cysty znikają same.
7. Czkawka
9. Obrzęk PinitCzkawka jest częstym efektem ubocznym operacji przeszczepu włosów. U 5 na 100 pacjentów występuje czkawka niedługo po zabiegu. Chociaż przyczyny tego nie są znane, czkawka może trwać od kilku godzin do kilku dni. Ten efekt uboczny obserwuje się częściej u pacjentów po przeszczepach włosów niż u pacjentów z redukcją skóry głowy.


8. Ból

Ból jest częstym efektem ubocznym procedury przeszczepu włosów. Chociaż ból jest w większości przypadków nie do zniesienia, gdy pacjenci nie stosują żadnych leków, aby go uspokoić, ci, którzy wydają się być bardziej dotknięci, mogą stosować środki przeciwbólowe. Ból jest przejściowy i w końcu ustaje, gdy skóra zacznie się leczyć.
http://pierwsze-objawy.pl/jak-wyglada-zabieg-transplantacji-wlosow-przeszczep-wlosow-w-warszawie-metoda-fue-i-strip/