zatkane ucho

zatkane ucho

Skuteczne sposoby na odetkanie uszu

Zatkanie ucha jest bardzo niefajne, można doprowadzić do niego z wielu różnorodnych powodów. Dzisiaj przedstawiamy najbardziej popularne sposoby na poradzenie sobie z tą trudnością w swoim domu.

Aby rozwiązać problem, należy znać przyczynę
Bez tego nie będzie to realne, dlatego w pierwszej kolejności określ z jakiej przyczyny doszło do zatkania ucha. Jeśli zatkane ucho wiąże się z infekcją systemu immunologicznego, na którą składa się katar, to trzeba wyleczyć ogólną infekcję organizmu i oczywiście objawy. Znakomicie w tym celu sprawdzą się chociażby krople do nosa, które pozwolą wyleczyć katar, a w efekcie również uszy ulegną odetkaniu. Uczucia przytkanego ucha może się ponadto pozbyć przez zastosowanie parówek na bazie ziół. Trzeba tylko zalać zioła gorącą wodą, pochylić się nad miską z parą i przykryć ręcznikiem. Takie postępowanie powinno pomóc w rozwikłaniu problemu. Przyczyną przytkanego ucha najczęściej jest również nadmierne tworzenie się woskowiny - w takiej sytuacji trzeba zadbać o jej pozbycie się, trzeba tylko w tym celu zaimplementować dostępne w aptece kropelki, których zadaniem jest taką woskowinę rozpuścić. Dodatkowo, trzeba działać profilaktycznie, aby nie dopuścić znowu do przytkania ucha. Najlepiej jest zrezygnować ze stosowania słuchawek do uszu i dodatkowo przebywania w niewłaściwym środowisku, które jest powiązane między innymi z nadmiarowym hałasem lub nadmiernym zanieczyszczeniem.

Nieskomplikowane rozwiązania, które w szybkim czasie zagwarantują ulgę
Inne techniki na zatkane ucho to parokrotne przełykanie śliny bądź ziewanie. Wyjście to świetnie sprawdza się w sytuacji zatkania ucha z powodu zmian ciśnieniowych, przykładowo w trakcie wycieczki w górach lub też podczas podróżowania samolotem. Aby nie musieć myśleć o bezustannym, częstszym połykaniu śliny, wystarczy przeżuwać gumę czy też ssać drażetkę, pozwoli to na automatyczne, częstsze połykanie śliny. Na zatkane ucho może pomóc ponadto woda utleniona, wystarczy zmieszać ją w proporcji pół na pół z ciepłą wodą. Tak przygotowaną mieszankę należy nabrać w strzykawkę i wlać do ucha. Po zaaplikowaniu, trzeba pozostać w pozycji leżącej z uchem zwróconym do góry przez blisko kwadrans. Po tym czasie możemy wstać. Parokrotne przeprowadzenie płukania ucha powinno pomóc w odetkaniu ucha. Można je zrealizować 2-3 razy na dobę.
http://twojmedyk.pl/zatkane-ucho/