dobry make up

dobry make up

Wybór odpowiednich cieni do powiek może stanowić spory problem - należy zdecydować się czy wolimy prasowane, sypkie, czy może w kredce oraz czy chcemy paletę czy pojedyncze opakowanie. Do tego dochodzi też podjęcie decyzji dotyczącej koloru. Wybierając odpowiednią barwę cieni do powiek, należy zwrócić uwagę zarówno na kolor tęczówki, ale także włosów oraz odcień karnacji. Kobiecie o jasnych włosach i błękitnych oczach będą pasowały zupełnie inne kolory niż brunetce o śniadej cerze. Spore znaczenie ma też fakt, do jakiego typu urody należymy.

Wśród makijażystów panują dwie szkoły dopierania cieni do koloru oczu. Pierwsza z nich przyjmuje, że kolor powinien być spójny z naszą tęczówką. Druga natomiast, że należy utworzyć kontrast. Zarówno jedna, jak i druga zasada sprawdza się znakomicie, jednakże panie o "chłodniejszym" typie urody lepiej wyglądają w kolorach kontrastujących, a te o urodzie "ciepłej", gdy cienie do powiek tworzą harmonię z kolorem ich oczu.

Jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z makijażem i uczymy się technik, warto na początek używać uniwersalnych, bezpiecznych kolorów. Idealnie do tego nadaje się lekki beż lub wanilia, która rozświetl wewnętrzny kącik oka i łuk brwiowy, nieco ciemniejszy beż można nałożyć na całą powiekę, a brąz w miejsce załamania. Wraz ze wzrostem naszego poziomu umiejętności, można trochę poeksperymentować i sprawdzić, w jakich kolorach czujemy się dobrze i które będą nam pasowały.
http://pieknojestwtobie.com/top-17-najlepsze-cienie-powiek-ranking/
Oczy niebieskie lub szare:

szary, grafitowy, srebrny, odcienie niebieskiego, zieleń, pastelowy róż to kolory harmonijne,
złoto, fiolet, bordo, czerń, ciemny róż, odcienie pomarańczu - kolory kontrastujące.

Należy unikać ciemnych kresek na powiece. Jeżeli chcemy podkreślić oko, należy użyć szarej lub brązowej. Lepiej użyć też brązowego tuszu do rzęs.

Oczy piwne i jasnobrązowe:

beże, brązy, szarości, brzoskwiniowy, koralowy - kolory harmonijne,
niebieski, fiolet - kolory kontrastowe.

Oczy ciemne, ciemnobrązowe:

odcienie brązu, łososiowy, brzoskwiniowy - kolory harmonijne,
złoty, ciemny fiolet, czarny, odcienie zieleni, turkus - kolory kontrastowe.

Oczy zielone:
błękit, żółć, zielenie - kolory harmonijne,
purpura, jasny fiolet, miedziany brąz, czerwień, czerń - kolory kontrastujące.

Najlepiej wybierać te kolory, w których czujemy się dobrze i które nam pasują, a nie sztywno kierować się tymi zasadami. Najważniejsze jest dobre samopoczucie.

zobacz również: http://myslowianki.pl/olej-czarnuszki-wlosy/