C.D . ZWIEDZAMY TORUN

C.D . ZWIEDZAMY TORUN

ULICA SZEROKA
W średniowieczu były to dwie uzupełniające się ulice: Rymary i Wielka. Pierwsza z nich mieściła się między Rynkiem Staromiejskim a ul. Szczytną, a druga zamknięta była od wschodu ul. Podmumą oraz Bramą Wielką, zwaną też Dobrzyńską lub Kotlarską (zburzoną w 1834 r.), która prowadziła na teren Nowego Miasta.
Pierwszy odcinek zamieszkały był na ogól przez rymarzy i siodlarzy. Ulica Wielka miała początkowo charakter wyłącznie kupiecki i dopiero w połowie XV w. również tutaj osiadali rymarze, siodlarze oraz inni rzemieślnicy. Zapewne miało to związek z coraz większą popularnością przeprawy i później mostu na Wiśle oraz rosnącym zapotrzebowaniem na usługi, świadczone przede wszystkim kupcom przybywającym drogą lądową z pobliskich Kujaw. W tym samym stuleciu nazwę ul. Wielkiej rozciągnięto na Rymary.

dodane na fotoforum:

cytron

cytron 2008-07-27

Pewnie tylko do spacerowania.

ewusia

ewusia 2008-07-27

W Toruniu nie byłam, ale chętnie zwiedzę go chodząc Twoimi ściezkami....pozdrawiam

boga1

boga1 2008-07-27

sliczne zdjecie,
nigdy nie bylam w Toruniu

gniewek

gniewek 2008-07-27

dziękuję:)

hektore

hektore 2008-07-27

Dziękuje za odwiedziny moich ,,rogatek,, dobrej nocy życze i pozdrawiam.

jacek50

jacek50 2008-07-28

Witam, pozdrawiam i miłego dnia :-)

mlord

mlord 2008-07-28

Nie wkurzają Cię te reklamy na ceracie, przeciągnięte w poprzek ulicy? I skutecznie zasłaniające wszelką perspektywę! Toruń na pewno porusza, ale ja chętniej "poruszyłabym" architekta miejskiego za wydanie pozwolenia na takie coś. Podobnie jak na jaskrawe reklamy na zabytkowych budynkach

(komentarze wyłączone)