WITAM W NIEDZIELĘ:))))

WITAM W NIEDZIELĘ:))))

STORCZYK NAZIEMNY - to wyjątkowa bylina, idealna do cienistych zakątków ogrodu. Niewielkie rozmiary (30 - 40 cm. wysokości) skupiony pokrój i ogromne walory dekoracyjne oryginalnie uformowanych, pachnących kwiatów czynią z niej idealną kandydatkę do uprawy na dowolnym stanowisku, w gruncie lub w pojemniku. Łatwy w pielęgnacji storczyk naziemny wytwarza równowąskie, stojące liście barwy szarozielonej i wzniesione, pędy proste zwieńczone intensywnie różowymi kwiatami. Mają one pasiaste, ozdobne warżki i przypominają kształtem kwiaty orchidei uprawianych w mieszkaniach, chociaż posiadają nieco dłuższe, węższe płatki. Osiągają do 3 cm. średnicy i rozwijają się w gronach po 3 - 6 szt. W pełnym rozkwicie można podziwiać je przez większość lata - od połowy maja do sierpnia (V- VIII) będzie stanowić unikatową ozdobę półcienistej rabaty zacienionego skalniaka, brzegu oczka wodnego lub kącika wypoczynkowego. Warto uprawiać go w większych grupach w dość dużym zagęszczeniu. Należy go posadzić wiosną na stanowisku z glebą mocno przepuszczalną i dostatecznie wilgotną. Storczyk naziemny czuje się najlepiej w miejscach półcienistych, ponieważ nie przepada za ostrym, południowym słońcem. Ta mała ale żywotna roślina - długo kwitnie - może zimować w gruncie pod grubą warstwą liści, kory albo gałązek świerkowych. Jeśli obawiamy się ostrych mrozów, kłącza wystarczy przenieść do garażu lub piwnicy. Storczyki uprawiane w donicach również warto zimować w chłodnym pomieszczeniu.

Lipowa herbata, miodem słodzona, chorobę oddali i chęć do zdrowia poprawi.

Gdy w początku lipca pogoda sprzyja, dużo zboża w stodole z prawdą się nie mija.

Lipiec upały, wrzesień doskonały.

Niech św. Marta (29.07) nie deszczy i dżdżu nie niesie, by grzybno było w lesie.

Św. Ignacy (31.07.) dorzuca rolnikowi pracy.

KALENDARZ OGRODNICZY 2020
Mój Piękny Ogród.

26.07.2020
Przekładamy pryzmę kompostową i nawadniamy ją. Górne warstwy powinny się znaleźć się na spodzie. W ten sposób przyspieszymy rozkład materii.

27.07.2020
Przywiązujemy do podpór wysokie byliny, jak np.: pustynniki czy słoneczniki. Dzięki temu zapobiegniemy ich wyłamaniu podczas silnych wiatrów.

28.07.2020
Wysadzamy rozsadę bratków wielkokwiatowych i goździków brodatych. Pikujemy rozsadę roślin dwuletnich. Możemy jeszcze wysiać stokrotki i fiołki.

29.07.2020
Przygotowujemy wywary, wyciągi lub gnojówki z pokrzyw, wrotyczu albo łusek cebuli. Będą dobrym preparatem do zwalczania mszyc i innych szkodników.

30.07.2020
Systematycznie usuwamy przekwitnięte kwiaty lobelii, epimedium, pelargonii, petunii czy szafranka. Zabieg ten pobudza rośliny do dalszego kwitnienia.

31.07.2020
Odchwaszczamy i obficie podlewamy rabaty. Po podlaniu spulchniamy 2wierzchnią warstwę ziemi, również w skrzynkach balkonowych i większych pojemnikach.

babcia1

babcia1 2020-07-26

ale cudny!!

jolanka

jolanka 2020-07-26

Ciekawa roślina....
Miłej niedzieli życzę..

mpmp13

mpmp13 2020-07-26

Maleńkie śliczności . Serdeczności ślę Marysiu do Ciebie.

reni51

reni51 2020-07-26

Śliczny i delikatny kwiat. Miłej niedzieli.

alex57

alex57 2020-07-26

Zawsze coś wymyślisz nowego, piękności. Moc pozdrowień:)))

halka

halka 2020-07-27

Ładna odmiana o ciekawych kwiatach...dla mnie nowość.

dodaj komentarz

kolejne >