Zamiokulkas :)

Zamiokulkas :)

Kieszonkowcy apelują do premiera o dotacje. Dystans półtora metra pozbawił ich środków do życia :)))

Na zdjęciu moja kwitnąca Zamia - wyhodowana na własnej piersi :)) Musiałam przenieść ją do pracy, bo w mieszkaniu brakowało już dla niej miejsca. I jak widać - ma się doskonale. Na prawym zdjęciu rozwijające się trzy kwiatki, a po lewo - kwiatek z bliska...wiem, wiem... wygąda jak "fuck'ulec" i do piękności nie należy, ale cieszę się,bo Zamia kwitnie nam co roku (czasami dwa razy), a wiem,że nie u wszystkich rodzi kwiatki :)
Jeśli chodzi o pielęgnację - nic specjalnego przy niej nie robię - kiedy jesteśmy w biurze grzejniki grzeją, na noc są wygaszane i dopiero nad ranem piec zaczyna grzać. Od mniej więcej 15:30 do 6:00 rolety są zasłonięte (jak widać na zdjęciu), w weekendy zasłonięte cały czas. Słońca w zimie ma jak na lekarstwo, w lecie więcej. Podlewamy ją obficie raz w tygodniu. Ostatnio mocno obcięłam jej liście, bo były już nieładne, a ona odwdzięczyła się dodatkowym kwiatkiem :))

Udanego czwartucha kochani *,*

slawa1

slawa1 2 dni temu

Moja nie rośnie,muszę podlewać tak TY.

niusia1

niusia1 2 dni temu

ja miałam moja kopę lat- może pamiętasz? też zakwitała i też urosła jak ja i w dłuż i w szerz!,żadnych wymagań- jak mi się przypomniało to podlałam i tyle,ale stała od lat w jednym miejscu aż kiedyś było malowanie no to i przenoszenie na jakiś okres i to jej chyba zaszkodziło,bo schła i schła aż trza było wyrzucić

jokam

jokam wczoraj

A moja rośnie, jednak nie kwitnie.

astra40

astra40 wczoraj

Też mam zamię, zarówno w domu, jak i w pracy, ale żadna nie kwitnie;)))

iwska

iwska wczoraj

W życiu nie widziałam kwitnącej zamii! Gratuluję!

ofka63

ofka63 wczoraj

Masz rękę nie tylko do ciast :):)

kris13

kris13 wczoraj

Mam też taką,która już kwitła kilka razy_kwiat jest naprawdę egzotyczny!
To roślina chyba najmniej wymagająca i znosi wszystko!!!

szept4

szept4 wczoraj

No proszę, ciągle można zobaczyć coś nowego. Super:)

stojak

stojak 7 godz. temu

Fantastyczna ręka nie tylko do poprawiania humorów, gotowania i kartkowania ale i do kwiatów... Kobieto wielu talentów - podziwiam!

aisza2w

aisza2w 3 godz. temu

moja też nie kwitnie...

krycha2

krycha2 3 godz. temu

Mam tego kwiatka już 7 lat. Nie dość ,że nie rośnie to o kwitnieniu mowy nie ma...Już nie wiem jak do niego podejść żeby mnie posłuchał .Ma dwie mizerne łodygi a kiedy obcięłam wcześniej to te przestały rosnąć .Kasiu, jaką ziemię ma ten zamio...Może w złej podłożu posadzony?...Twój imponujący aż nie do wiary...

dodaj komentarz

kolejne >