Urwał nać!™

Urwał nać!™

Robienie sobie jaj w tej ponurawej naszej rzeczywistości światowej wciąż jest w modzie. Znana wytwórnia filmowa z kraju Naszego Największego Sojusznika niedawno ustaliła, iż
pewien zwrot słowny wymyśliła właśnie ONA i zastrzegła, że od już teraz, nikt nie może go używać bez jej zgody! Podpowiem, że zwrot często używany był w filmach o królu zwierząt a dźwiękowo i wymowowo brzmiał podobnie do "HARPUNA MA TATA" (przypuśćmy, że po pradziadku, poławiaczu waleni). Oryginału wspomnianego zwrotu nie mogę oczywiście przycytować, bo beknąłbym w dolarach sumkę, jak sądzę, niewyobrażalną dla mnie a spłatą której zapewne obciążyłbym swoich zstępnych... Przedmiotowy zwrot językowy jest ponoć bardzo popularny na terenie Afryki i mniej więcej odpowiada naszemu "wszystkiego dobrego!". Wiadomość o powyższym zastrzeżeniu wywołała oburzenie wśród afrykańskich tubylców, na co dzień swobodnie używających tego grzecznościowego zwrotu. Najbardziej się wnerwili mówiący w języku suahili, bo to oni ten zwrot wymyślili... Jeśli jakieś czarnolądowe kraje zerwą z powodu tego zastrzeżenia stosunki z USAmi, to wcale się nie zdziwię. Żeby tylko na tym się skończyło i nie poszło na maczety! I teraz UWAGA! My, naród, musimy mieć się na baczności! Co stałoby się, gdyby jakiś cwaniak przypisał sobie wyłączne prawa autorskie do naszych zwrotów grzecznościowych typu (podaję przykłady w wersjach okrojonych) "ch ci w pę", "ku ać", "ku tw ać", "pdol się", "sdalaj" i szereg innych??? Jak wówczas mielibyśmy normalnie i tradycyjnie rozmawiać ze sobą i pozdrawiać się wzajemnie? Przeszlibyśmy chyba, jako społeczeństwo pozbawione nagle naszego narodowego rdzenia językowego, na język migowy! Kiedyś podobno był jakiś sejm niemy ale JA sobie tego nie wyobrażam... :(( W każdym razie - jeśli mój czarny scenariusz sprawdziłby się - taką zbrodnią przeciwko narodowi powinien niezwłocznie zająć się nasz instytut potrzebny niewątpliwie!
PS.
Tak czarnowidząc przyszłościowo, pozwoliłem sobie zastrzec znakiem handlowym ™ swoją autorską wersję popularnego zwrotu, co widać w tytule...


Jaj z innej beczki także nie brakuje. W tych jajach niestety przodujemy ostatnio w świecie. Wysokoopłacana elita rządząco - sejmująca co chwila popis daje swymi niby przemyślanymi wypowiedziami i pomysłami, żeby po kilku godzinach odwołać wszystko, prostować, przepraszać za nieporozumienie, itd. Lud miejscowy oraz zagraniczny ma ubaw po pachwiny. Osobiście rozwierają mi się zwieracze gdy słyszę mówiącego pana Andrzeja nie wszystkich Polaków, że "Konstytucja jest przestrzegana". Domyślam się więc, że to zgodnie z nią zarąbano winnym i niewinnym emerytury i renty, ino żaden artykuł jakoś mi nie pasuje. No, ale jest i "prawo" i "sprawiedliwość". Najświeższe jajo to zatrudnienie w charakterze wiceministra od czegoś tam, pełnoletniego młodzieńca. Młodzieniec przyznał, że zatrudniono go głównie dlatego, że ma wyższe wykształcenie. Wygląda na to, że wśród coraz liczniejszych wyższowykształconych, coraz mniej jest kompetentnych. Ministerstwo miało szczęście w szukaniu. Młodzieniec wsławił się niegdyś głośnymi protestami przeciwko zbyt niskiej, jego zdaniem, produkcji istotnych części rowerowych. Tak przynajmniej zrozumiałem z poniższego nagrania, choć uważam, że to ohydny videomontaż wrednej totalnej opozycji:
http://twitter.com/danieltilles1/status/1080185251039715329?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1080185251039715329&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2F9icyrZj7i%2F


Na zakończenia pojadę ciekawostką z własnego, nocnego życia. Otóż gdy zasnąłem po odebraniu sporej dawki sylwestrowego plejbeku estradowego, miałem "trójwizyjny" sen. Pierwsza wizja była śliczna, bajkowa. Byłem uroczą długonogą blondynką na etacie doradcy prezesa najważniejszego banku polskiego. Miałem około 60 tysi na rękę co miesiąc i nic do roboty... Po kolejnych wizjach zrywałem się z wyra, mimo znacznego osłabienia tradycyjnymi napojami płynnymi. Druga wizja była makabryczna. Z ostrymi narzędziami w dłoniach gonili mnie: pani Basia od telefonów i pan Sławomir z małżonką (przecież ich uwielbiam, więc co do mnie mają???). Trzecia wizja była najstraszniejsza i po niej już nie zasnąłem ponownie. Jeszcze teraz drżą mi ręce gdy ją Wam cytuję...Śniło mi się, że na sylwestrowej ogromnej estradzie stanęli rzędem przedstawiciele partii i rządu, odwrócili się tyłem do widowni i jakby na komendę, w eleganckim skłonie doprzodnym, pokazali miejsce w które społeczność nasza może ich pocałować...

c.d.n. Kiedyś :)

kolejne >

kenaj65

kenaj65

archiwum

ulubieni

+ dodaj do
ulubionych

[?]

slonko3

slonko3 2019-01-04

W ogóle mam dość tego co się dzieje wokół!!!!

skama07

skama07 2019-01-04

pisz,pisz bo to jedyna teraz radość:)

datura

datura 2019-01-04

oby to "kiedyś" nie było za długo....
"....usłysz nas, usłysz nas...."
:)))))))

asiao

asiao 2019-01-04

Czytam czytam...i nie mogę ochłonąć ze śmiechu... To jest powrót w najlepszym stylu,, Jaś! Brawo Ty! :))

kenaj65

kenaj65 2019-01-04

E.... :*

okasia

okasia 2019-01-04

pisz, pisz -będę chociaż trochę bardziej na bieżąco. Bez ciebie żyję w nieświadomości ;-)

asiao

asiao 2019-01-04

Gdyby nam opatentowano w/w zwroty... Strach się bać, naród poszedł by z torbami za naruszenia.. Ale cioci, bo jeszcze zrobią od tego nowy podatek i fiskus będzie miał dochód jak nigdy :))))

pazur52

pazur52 2019-01-05

:* Najlepszości w Nowym Roku..

styna48

styna48 2019-01-05

Jak zwykle w samo sedno, dzięki, byle przetrwać, kiedyś panowanie tych popaprańców minie, po prostu *ciemny lud* to ciągle kupuje.

linda

linda 2019-01-05

O ja pikole, masakra
Pozdrawiam

znajoma

znajoma 2019-01-05

Witam- życzę miłego weekendu. Pozdrawiam :-)

daro55

daro55 2019-01-05

Bardzo ładnie , mądrze i w inteligentny sposób opisałeś, ten rozbójniczy PISowski proceder rozdawania sobie pieniędzy. Trzeba mówić otwarcie i prawdę, że to bankowe mafijne układy, bo jak ,mało znaczące kobiety pracujące w banku mogą zarabiać po 65 i 70 tysięcy miesięcznie ?????????????????? To trzeba w końcu zatrzymać , ale puki nie zmieni się prokurator krajowy , oraz minister sprawiedliwości, nic tu w tym kraju się nie zmieni. Oni wszyscy do końca rozkradną ten kraj , a później ogłoszą przedwczesne wybory, tyle ,że większość polaków zostanie z ręką w nocniku .

elle54

elle54 2019-01-05

Łapka za to co pod zdjęciem a co do zdjęcia to, wyszedł pietruchowy fotomontaż. Urwał nać ? Nie! dołożył nać ;)...Pozdrawiam i z nowym rokiem raźnym krokiem :)

asiao

asiao 2019-01-05

Spokojnych snów... choć ciekawie by było gdyby tak wystąpili ze szpagatem.... :)

fullek

fullek 2019-01-06

Trzeci sen wymaga takiego samego rewanżu i ja im to czynię. Wszystkiego dobrego w 2019 !!

alkaa

alkaa 2019-01-06

No i dobrze się nam rok zaczął skoro Jaśku wróciłeś w takiej dobrej formie... co sądzę u Ciebie normalka ... więc na ciąg dalszy czekam cierpliwie... masz rację , jaj ci u nas dostatek w tym "normalnym " życiu ,że kabaretów oglądać nie potrzeba, choć tu ten śmiech taki jakiś... To zdrówka Jasiu na ten Nowy Roczek... obyśmy wytrzymali...

gosha47

gosha47 2019-01-11

Jaśku, jak zawsze trafnie!
pozdrawiam Cię ;)

pimpoli

pimpoli 2019-01-11

Ha! Extra :)

asia00

asia00 2019-01-14

Co się stało z naszą Polską ? Jeszcze gorsza wizja po ataku nożownika....Czy jesteśmy już pod ścianą ? Wszystko to bardzo smutne..

beabar2

beabar2 2019-01-16

Hej Jasiu, ponoc wkrotce bedzie przebiegunowanie ziemi , ktore przejdzie i wszystko wyrowna... Unikaj tego slowa przy Hiszpanach bo zastrzeza sobie ze to ich zakret . Zycze ci pogodniejszych snow w Nowym Roku.

selsun

selsun 2019-01-19

:)

pegasus

pegasus 2019-01-30

Witaj ! .
Tylko oni zapomnieli o tym , że ,,szczelina pośladkowa ,, - działa w obydwie strony . Politycy i pieluchy powinny być często zmieniane i to z tego samego powodu .
Dziwna lekkomyślność i niedbalstwo Polaków o dobra doczesne , zrobiły z Polski prawdziwe Eldorado dla ż.....jarmułki .
BAJKA Z MORAŁEM

Pokłóciły się okrutnie części ciała. No bo kto tu rządzi?

- Toż jasnym jest, że ja - burknął mózg - to ja tu myślę i wszystko

kontroluję.

- Bzdura! - zaprotestowały ręce - my tu robimy najwięcej, zarabiamy na
wasze

utrzymanie.

- Eech! - westchnęły nogi - to nasza rola rządzić, to my decydujemy jaką

drogę obrać i dążyć w słusznym kierunku.

- My! - odparły oczy - my szefami - my wszystko widzimy i naprawdę nic nam

nie umyka.

- Nieprawda! - odparł żołądek - to ja tu rządzę, wytwarzam wam wszystkim

energię, ciężko pracuję i trawię. Beze mnie zginiecie ...

- JA BĘDĘ SZEFEM!!! - nagle odezwała się milcząca dotąd D..a - I JUŻ!.

Śmi...

pegasus

pegasus 2019-01-30

I JUŻ!.

Śmiech ogólny nastąpił taki, że całe ciało nie może się pozbierać.

- DOBRA! - odparła obrażona D..a - jak tak, to STRAJK! i przestała robić

cokolwiek.

Minęło kilka godzin ...

Mózg dostał gorączki. Ręce opadły. Nogi zgięły się w kolanach.

Oczy wyszły na wierzch. Żołądek wzdęło i spuchł z wysiłku.

Szybko zawarto porozumienie...

Szefem została D..A.

I tak to już jest, drodzy moi ...

Szefem może zostać tylko ten, co GÓWNO ROBI !

ewik57

ewik57 2019-02-03

Nie każ zbyt długo na siebie czekać :)

maska33

maska33 2019-02-08

Ja też bez trybu jak e-57 u mnie i...jk w Parlamencie..
i.... nie tylko...(;-D)
Robimy kolejny zwrot.
I zmierzmy ile było tego zwrotu w zwrocie.
Pozdrawiam ;-)))))

;-P

maska33

maska33 2019-02-13

Zapomniałem dodać:
całkiem niezła analiza.
Oby dalej (ostrego) har-pu-na!

I porywających fotografii ;-P

asiao

asiao 2019-02-14

Pozdrawiam walentynkowo, Ulubiony ♥

dodaj komentarz

kolejne >