obrazki z terenu

obrazki z terenu

Budżet na 2021 r. /projekt/ motorem wzrostu gospodarczego
„ Przewidujemy również uzyskanie dochodów z podatku od sprzedaży detalicznej w wysokości 1,5 mld ...”

- a jak odwrócić uwagę od kataklizmu? Wydawać nieprawne decyzje! Temido, zrzuć opaskę z oczu!

andrej5

andrej5 2020-10-13

slicznie pozdrawiam

wydra73

wydra73 2020-10-13

Co by tu jeszcze sprzedać, panowie, co by tu jeszcze ?!
Może by naszych polityków ktoś hurtem kupił jako materiał do badań psycho-społecznych ?

jairena

jairena 2020-10-14

- póki co rządzący mają problem z testami na koronawirusa SARS-CoV-2 ... sami testowani raz są chorzy, potem nie , a na koniec lądują pod tlen.

edge56

edge56 2020-10-14

Nic dodać, sąsiadko...

Zza miedzy pozdrawiam... jak zawsze! :-)

halka

halka 2020-10-15

Czarne chmury nad Polską!
W walce z wirusem rząd MM mówi o sukcesie, tymczasem pojawiło się badanie, które dobitnie wskazuje, że w porównaniu z sąsiadami, Polska jest daleka od wygranej z epidemią.
Pozdrawiam i życzę Wszystkim zdrowia.

jairena

jairena 2020-10-16

- i czyż te czarne chmury nie zapowiadają groteskowych procesów rodem z historii niejakiego K. /Proces, Kafka/ , gdzie władza nie szuka winy wśród ludności ...to wina sama przyciąga organy ścigania . I z pewnością nie trzeba znać tego prawa , bo : „ wysokie władze informują się, nim zarządzą aresztowanie bardzo dokładnie o powodach uwięzienia i o osobie uwięzionego. ”

maniek4

maniek4 2020-10-18

Autodestrukcja!!!

halka

halka 2020-10-18

Najprawdziwsza prawda ....świetnie wyśpiewana.

aannaj

aannaj 2020-10-18

Ja nie nadążam za Tobą :::)))

jairena

jairena 2020-10-19

- kto i co zagraża Narodowej Edukacji? Co sprzedamy, co kupimy? Kim będziemy? Dokąd dojdziemy?
http://oko.press/pis-unarodowi-humanistyke-na-uniwersytetach/

maska33

maska33 2020-10-19

Polecam pracę tej pani wiceminister "Rasa i nowoczesność. Historia polskiego ruchu eugenicznego"
Wydawnictwo Neriton, Instytut Historii PAN, Warszawa 2003rok.
Same "ciasteczka".
Pozdrawiam;-)

jairena

jairena 2020-10-19

- dziękuję - przeczytałam recenzję z 2004 r. zawartą w Forum Teologicznym 5, s. 179-182
i ...iii .
Obecnie Pani Ministra chce polską humanistykę odizolować od reszty świata i najlepiej do każdej nauki dodać "przymiot" : narodowa / kiedyś to była marksistowska /.
Przy dzisiejszym uroczystym namaszczeniu ministra oświeconego od reformowalności wszelakiej od władzy wiedzy nakazanej - nie mam żadnej wątpliwości, że tak będzie.

aveja

aveja 2020-10-20

Te obrazki z terenu smutno mi się kojarzą...sytuacja nie wygląda dobrze.

Niestety... pomimo wielu apeli środowisk kultury, nauki, rodziców i uczniów...A.D. dokonał wczoraj zaprzysiężenia nacjonalisty, mizogina, homofoba, a przy tym zwykłego prostaka i cynicznego chama na Ministra Edukacji i Nauki.
Czy taki człowiek może być wzorem dla polskiej młodzieży?
Osobiście uważam, że wyznaczenie kogoś takiego na ministra rządu Rzeczypospolitej Polskiej… i to ministra e d u k a c j i jest kompromitacją dla Polski.
Myślę, że ta nominacja ujawnia dobitnie, że obecnie rządzący ostatecznie zrezygnowali ze standardów JAKOŚCI…i konsekwentnie dążą do zrujnowania polskiej edukacji. Wygląda na to, że chcą wyprodukować obywateli słabo wykształconych i łatwych do zmanipulowania. No cóż…durnym narodem łatwo się rządzi!

jairena

jairena 2020-10-20

- "...takie młodzieży chowanie "

Aveja, czy Jan Zamoyski przewidział, iż "wychowanie" buńczucznie zabrzmi , gdy Czarne kołtuństwo wiedzę ogarnie ?

maska33

maska33 2020-10-20

Warto dla potomnych zapamiętać słowa laudacji PAD na tej uroczystości.Zwłaszcza wątki osobiste co do oczekiwań względem tego właśnie kandydata,a następnie ...ministra..
Przepuszczam,że staną się częstym cytatem w przyszłych doktoratach i habilitacjach.
Pozdrawiam;-D.

jairena

jairena 2020-10-20

- słuszna uwaga Masko… nie każdemu taka laudacja jest dana , trzeba uszanować nauki Miszcza a przede wszystkim ucieleśniać je i dbać, by mury wszelkich uczelni począwszy od przedszkola a nawet żłobka opuszczały jednostki świadome swej płci, narodowości i niezachwianej wiary . Nie będzie nam lewak, technokrata , czy też jakiś tam demokrata pluł w twarz . Prawda jest jedna : tylko ta , która realizuje słuszną linię Partii , co ze zrozumieniem sic! przyjął nominant … i w podskokach poszedł robić czystki .

aannaj

aannaj 2020-10-20

Irenko ja teraz bocznymi uliczkami chodzę...chowam się przed niebieskimi smerfami (lubię dymek)...no i przed tym czymś co atakuje z nienacka ale nie Frankenstein :::))))....bohaterów wstawię napewno... Duża Buzka....

halka

halka 2020-10-20

Człowiek bez dorobku naukowego, z zerową wiedzą o oświacie, ale za to wierny i „wyrazisty” mąż PiS (jak ujął to marszałek Karczewski) będzie pierwszym nauczycielem RP....wstyd i hańba!!!!
Chyba czas przygotowywać tajne komplety......

jairena

jairena 2020-10-21

- tak Halu
Czarne konotacje : tajne komplety, drugi obieg, emigracyjne wydawnictwa… wrócą się lata , gdy nasilą się infiltracje agenturalne , donosy, inwigilacje …
Cóż, takie będzie naszej młodzieży wy/chowanie.

jairena

jairena 2020-10-22

- trwa rytualny ubój rzetelności, sumienności, praworządności, przyzwoitości a przede wszystkim szacunku dla vox populi . Nie takim ma się jawić Trybun Ludu...
" cezar" zgłosił veto.

aveja

aveja 2020-10-24

Religijny fundamentalizm zawsze niósł tylko cierpienie, tortury i śmierć. Znamy to już z historii. Pamiętacie próbę wody? Podejrzaną o czary kobietę wiązano i wrzucano do wody.
Jeżeli uratowała się, sąd uznawał ją za winną.
Kiedy zaś tonęła, była niewinna i odzyskiwała szacunek.
Podobnie dziś - bez winy i godne szacunku mają być te kobiety, które zostaną skazane na urodzenie zdeformowanego i/lub niezdolnego do życia dziecka.
Rządzący uwikłali polskie państwo w inkwizycyjne prawo.
To kolejna odsłona wojny prowadzonej od wieków przez patriarchat przeciwko kobietom, tym razem pod pretekstem ochrony życia. Obsesyjna nienawiść do kobiet, do ich ciała, kompulsywna potrzeba kontroli seksualności i rozrodczości, bierze się z przeczuwanej własnej słabości.
Patriarchat to kolos na glinianych nogach.

aveja

aveja 2020-10-24

Nie oszukujmy się - ten system cynicznie będzie wykorzystywał każdy moment kryzysu, wojny, epidemii, żeby cofnąć kobiety do kuchni, kościoła i kołyski.
Prawa kobiet nie są dane raz na zawsze. Musimy ich strzec, jak każdej innej zdobyczy poszerzającej zakres swobód obywatelskich i ludzkiej godności.
Od dziś wszyscy jesteśmy wojowniczkami.

- Olga Tokarczuk

jairena

jairena 2020-10-24

- tak, Ewa - ofensywa klerykalizmu , niewiele mającego wspólnego z religią na wszystkie dziedziny naszego życia staje się tak gwałtowna , iż zaczyna niepewnie jawić się nasza przyszłość . Obskurantyzm w wypowiedziach niektórych hierarchów , obrażający , potępiający - wzywa wręcz do wyeliminowania prawowitych obywateli tego / jeszcze tego/ kraju.

Panowie : w czarnych togach, garniturach czy sukienkach - z młodzieżą nie wygracie ! Z kobietami nie wygracie! Zdewastowany towar już im nie sprzedacie!

edge56

edge56 2020-10-25

Po przegranej batalii z "czarnymi parasolkami" PIS (w osobie wiadomej!) myślało / myślał, że wykorzysta w CYNICZNY sposób okres pandemii... PODŁOŚĆ nie mająca odpowiednika na świecie, tym demokratycznym!!!

Wzrosty zachorowań niebotyczne! Szpitale nie wyrabiają... A taki temat chcą przepchnąć!!! Nie dziwię się wulgarnym hasłom wykrzykiwanym przez kobiety...

Na sumieniu mieć będą mieli wszystkich, którzy zarażą się podczas tych protestów!

P.S

Zresztą o czym ja mówię?... Słowo sumienie jest dla nich pojęciem zupełnie OBCYM!!!
Kobieta urodzi będzie kasa za chrzest, dziecko umrze, będzie kasa za pogrzeb! Kościół bedzie zadowolony...

Chwilami wydaje mi się, że to nie dzieje się naprawdę, że to tylko zły sen... :-(((

gabi87

gabi87 2020-10-26

Kiedy wreszcie skończy się ten koszmar........ ? :(

jairena

jairena 2020-10-26

- czy przeciwko K o b i e t o m - matkom, siostrom, żonom , córkom, przyjaciółkom obecna władza odważy się użyć swego zbrojnego ramienia ? Czy Kościół pobłogosławi tę krucjatę? Czy J.K. powtórzyłby jeszcze raz: "Takiej hołoty chamskiej to jeszcze nikt nie widział".?
Obawiam się odpowiedzi... 3xtak

wolke1

wolke1 2020-10-26

koniec świata!!

maska33

maska33 2020-10-26

Cesarstwo zachodniorzymskie obejmowało niegdyś Italię, Galię, Hiszpanię, Brytanię, Dalmację i część Afryki Północnej na zachód od Cyrenajki. W V wieku cesarstwo zachodniorzymskie przeżywało trudności związane z najazdami ludów barbarzyńskich ,ale przede wszystkim z rozkładem niekompetentnych własnych struktur państwowych, co doprowadziło do jego upadku w 476 roku.
Historia nie musi się powtarzać.
Ale.....Panie-chroń.
Pozdrawiam i dokładam jako kolejny ,szósty uśmiech pod tą fotografią.
:-D

jairena

jairena 2020-10-26

- a wniosek nasuwa się sam: kiedy padają mocarstwa i „mocarstwa” to one same przez własną nienasyconą żądzę władzy, zatracają się we wszystkich dziedzinach , czym doprowadzają się do samozagłady. Możemy zastanawiać się nad przyczynami i skutkami , ale to staje się prawidłowością dziejową.

jairena

jairena 2020-10-27

- Halinko, no jakże stanąć w szranki na argumenty, gdy nieustannie ponosi się konsekwencje swoich niekonsekwencji.
Przy tym jakąż to arenę skonstruować, by pomieścić ochronę i obstawę " zbawcy narodu" ?

jairena

jairena 2020-10-28

- znamienne jest to, iż satrapy bez względu na epokę wiedząc, iż następuje ich kres zaczynają nawoływać do przemocy i sięgać po nią powołując się na historię a aktualnie na Boga, Ojczyznę i Honor.
Czy sprzedaż aktualnie nacjonalistycznych haseł znajdzie podaż ? Obawiam się, że tak. Czy mądrość nad głupotą zwycięży ? Mam nadzieję .

aveja

aveja 2020-10-28

Kaczyński cynicznie podpalił Polskę, a teraz dolewa benzyny, żeby wywołać wojnę polsko-polską. Napuszcza jednych Polaków na drugich.
Wicepremier ds. bezpieczeństwa podżega do przemocy!
Różne armie Boga, żołnierze Chrystusa i inni krzyżowcy uzbrojeni w bojowe różańce ruszą ewangelizować wkurzone Polki. Kaczor chce koniecznie doprowadzić do rozlewu krwi.

aveja

aveja 2020-10-28

A co do polskiego kościoła, to bardzo nisko upadł skoro uważa, że musi bronić bram kościołów przed własnymi wiernymi i używa do tego bojówek faszystów z ONR, kiboli i innych nawiedzonych bandytów z bojowymi różancami.

I przed kim oni wszyscy chcą strzec te kościoły?
Przed matkami, które jeszcze nie tak dawno do chrztu swoje dzieci do kościoła przynosiły?
Przed córkami, które jeszcze nie tak dawno sami do sakramentu pierwszej komunii prowadzili???
A może przed żonami z którymi pod rękę do tych kościołów wchodzili????

jairena

jairena 2020-10-29

- który jeszcze konserwatysta kupi od satrapy postprawdę, gdy ta już jest przedfaszyzmem?

jairena

jairena 2020-10-29

- młodzież ma głos!
!!!
http://www.youtube.com/watch?v=dJen3vZbHbU

halka

halka 2020-10-30

Brawo młodzi!....walczcie o swoją przyszłość.Utwór świetny...cała prawda o rządzących.

maska33

maska33 2020-10-30

Jutro o 19.00 odbędzie się w jego rodzinnym Sosnowcu pierwszy jego koncert na żywo, na zaproszenie organizatorek tamtejszego marszu.
Dotąd był nie zauważany.
Młodzież przechodzi też gwałtowny i przyspieszony kurs dojrzałości?

jazkra

jazkra 2020-10-30

Ireno, dziękuję za to, że od lat wędrujesz ze mną po cmentarzu rakowickim.
To chyba ostatnio jedyne miejsce, gdzie panuje cisza.
Czy wpłynie na opamiętanie jednych a uspokojenie drugich...?
Czy walec historii zatrzyma się ....?
Nie wiem ...
Serdecznie pozdrawiam :)

aveja

aveja 2020-11-02

Polecam :)

płk Adam Mazguła - Odwalcie się od zarządzania nieszczęściem kobiet!
https://www.facebook.com/amazgula/posts/2769502179940448?__tn__=K-R


płk Adam Mazguła - W kościele cały czas grzmią, że Jezus powróci.
https://www.facebook.com/amazgula/posts/2769542976603035?__tn__=K-R


https://mazgula.pl/aktualnosci/uzbrojeni-zwyrodnialcy-kaczynskiego-ruszyli-do-walki-z-kobietami/

dodaj komentarz

kolejne >