Kurniki - Dyskusje

« Dyskusje

biegusy i kaczki piżmowe

oska10 biegusy i kaczki piżmowe

czesc:)mam takie pytanie.. mam okazje dostac za darmo parke biegusow :)) tylko problem w tym ze nie mam miejsca by zrobic im osobne pomieszczenie ( w zimie, bo w lato nie mam problemu bo stare szafki mam w osobym sadzie do wychowu mlodego drobiu wiec by sie znalazlo miejsce ale w zimie przeciez nie bd ich tam trzymac ) i teraz tak czy jesli bym trzymala je w kurniku z reszta drobiu to czy skrzyzuja sie z kaczkami pizmowymi? a jesli tak to co z tego wyjdzie? Bo z pizmowych zrezygnowac nie moge. pozdrawiam :)
11 stycznia 2014, 17:31

secza biegusy i kaczki piżmowe

Nieraz się krzyżują ale rzadko.... Aniu powiedz jak tam Twoje perliczki?
30 stycznia 2014, 22:45

oska10 biegusy i kaczki piżmowe

Perliczki dobrze :) u mnie biegają w lato luźno po łące caly czas wiec ziarek prawie nie jedza hehe nic ich nie da rady zlapac, alarmuja, same korzysci :) nie raz sie zdarza ze w nocy trzeba ich z drzew zbierac ale to rzadko :) perliczki umnie wychowuje kura. Raz perliczka usiadla dziko zobaczylam ja chyba tydzien [rzed legnieciem wiec jaj jej nie zabieralam. ale jak wylegly sie to rano jak jeszcze rosa byla to zaczelabiegac a te maluchy nienadazaly, latac ogolnie wariowac i male sie pogubily i ochlodzily,wiec u nas nie sa dobrymi matkami ale to zdarza sie ze zakwocze to raz na 200 perlic chyba :D no a z tych maluchowwtedy z 3 udalo mi sie zlapac i dac kurze a bylo kolo 10.
A jak Tobie idzie hodowla perliczek? :)
2 lutego 2014, 07:31

oska10 biegusy i kaczki piżmowe

A jak Tobie idzie hodowla perliczek? :)
3 lutego 2014, 20:43

secza biegusy i kaczki piżmowe

To bardzo mądre ptaszki.. oddalają się od podwórka ale zawsze wracają, trzymają się w grupce.. niektórym już się niosą .. może Tobie Aniu już?.. ile masz samic?
2 marca 2014, 21:03

oska10 biegusy i kaczki piżmowe

jeszcze nie ale jak taka pogoda to nie dlugo mi sie zaczna :P
6 perlic i 1 perlik :)
3 marca 2014, 14:18

secza biegusy i kaczki piżmowe

to chyba za mało samców zdecydowanie.. perlik powinien mieć najwięcej 3 perliczki.. nie drą się niektóre?
3 marca 2014, 20:17

oska10 biegusy i kaczki piżmowe

wlasnie jest spokojniej bo kiedys mialam dwa to bardziej sie bily biegaly wszedzie itp :)
3 marca 2014, 22:18

secza biegusy i kaczki piżmowe

wracając do wątku .. to jak teraz wygląda ta kacza sytuacja?
12 marca 2014, 14:10

oska10 biegusy i kaczki piżmowe

narazie jeszcze czekam :D ;/
24 marca 2014, 09:43

Podobne dyskusje