Za poufałość przepraszam

Za poufałość przepraszam

Okudżawo! Ty Bułacie!
Myślisz, że to można tak?
Wsiąść w trolejbus, wsiąść w przestrzenie,
Czarne koty, białe ziemie,
Ty Bułacie, mgielny bracie,
Głogi dają znak.

Słuchaj Bułat! Tobie wszystko
Biło pokłon w słowie i
Chybotało, zapraszało,
W głuche noce, chmurne dni,
Było takie oczywiste
To, co mnie się tylko śni

Już nie będę czytać wierszy,
Bo zaboli co nie boli,
Bułat Okudżawa Pierwszy
Pod językiem grudka soli,
Szczęścia szuka po kaczeńcach i po wrzosach,
Głowa szumna, serce dumne, dusza bosa...

brzoza

brzoza 2008-06-08

Wiedziałam kiedy zaglądnąć do garnka, aby się z Tobą i brzózką zobaczyć........
pozdrawiam:)

gryphus

gryphus 2008-06-08

piękny wiersz :)

malin

malin 2008-06-08

Brzoza - to moje ulubione drzewo.
Pozdrawiam Cię serdecznie .
Zaraziłam Twoją poezją moją siostrę(Apola)i mojego syna(Zoltannnn), są zauroczeni.

brzoza

brzoza 2008-06-08

To jakie Ci Ewciu owoce podrzucić....:)))))

brzoza

brzoza 2008-06-08

Będę pamiętała:) Jak wypatrzę.......to będą dla Ciebie:)))

jairena

jairena 2008-06-09

Bo to wszystko się dzieje... dopóki tak, czy siak:) A Bard nad Bardami wielce czułby się zaszczycony takim hołdem , jakim został obdarzony przez Wielką Ewę o Wielkiej Duszy w małym ciałku:)))...Najserdeczniej Ewa Ciebie pozdrawiam :)

apola

apola 2008-06-09

Malina ma rację, jestem Twoją poezją zauroczona. Dziękuję Jej za to, że pokazała mi twoje utwory. Chłonę je całą duszą, płaczę i wzruszam się.
Żal mi Ciebie, że tęsknisz, ale gdyby nie ta tęsknota może nie byłoby tych wspaniałych wierszy. Zawsze coś za coś.
Pozdrawiam

akineis1

akineis1 2008-06-09

cudowny wiersz..... ale nie uciekaj Efkam od Jego wierszy, one sa aktualne i po latach i zawsze....
wazmiomsa za ruki druzja.... daj pieriedyszku szczodramu...... i naszi mielkije zladiejstwa.....blieszczut epoliety...a ta trieta liubow klucz drazyt w zamkie.... muzykant w liesu pod dierewom naigrywajet walc, on naigrywajet walc, a muzyka igrajet.... nie odrywajtie wnimanja maestro.....

to juz bedzie w Twojej duszy gralo.... nie uciekaj od siebie :))))))) Wspaniala Poetko, nawet nie wiesz jaka jestes wazna dla nas.....

rosa2

rosa2 2008-06-09

Bardzo lubię takie miejsca..
Trzeba cichutko przycupnąć i w szeleście liści,szumie wiatru, szepcie trawy ,posłuchać pieśni życia którą śpiewa wszystko do okoła. ...
Dziękuję za wszystkie miłe komentarze..

ziutal

ziutal 2008-06-09

Dwa słowa Tu, Teraz to jest istota poezji Okudżawy. To jest możliwe oczywiście można uzasadniać post factum swoją bierność, lekceważenie siebie, ale to tylko płacz nad rozlanym mlekiem. Efkam zacytuję tu Kaczmarskiego "nie okłamuj siebie, to nie będziesz okłamywana".
Pozdrawiam serdecznie

ziutal

ziutal 2008-06-09

Efkam delikatnie powtórzę moją mantrę Wielka Jesteś Tylko czemu do licha tego nie widzisz. Ja też mogę bez wersalu :))) a tak po sam nie wiem jakiemu bo kundel jestem :))) Efkam masz talent Ty piszesz wiersze ale czemu do licha tak szukasz jakichś autorytetów. Pewnie znasz życiorys Okudżawy, a popatrz żył tak jak pisał był szczęśliwy. Nie wiem dlaczego takie pojęcie wyklucza się w celach procesu wychowania. To zostawia ślady wiem. Ale można sobie z tym poradzić. Efkam sama powiedziałaś że dopiero napiszesz a przecież Ty już piszesz TU i TERAZ. Ja nie twierdzę że wiersz jest zły tego nie powiedziałem:) Efkam naprawdę Cię szanuję ja tylko polemizuję z treścią a to zupełnie inna sprawa. I oczywiście nie musisz brać tego pod uwagę jak chcesz mogę prywatnie wypunktować, ale myślę że jeśli sama do tego dojdziesz będzie to miało większą wartość, a wiem że dojdzies. I po raz n-ty Efkam Wielką poetką jest i już i "tego trzymać się trzeba"
Pozdrawiam serdecznie

akineis1

akineis1 2008-06-09

nie Pierwszy, Jeden Jedyny, tak jak i Ty Efkam Jedna Jedyna... :)
inaczej plagiat.... ale czemu odrzucać wzruszenia? Cieszę się, że masz podobne przemyślenia. :) Pięknie o Nim napisałaś. A to Twoje, tylko Twoje... i cudnie, że się tym dzielisz :)

ziutal

ziutal 2008-06-09

Ps. W fotografice obowiązuje zasada że najpiękniejsze zdjęcia to te których się jeszcze nie zrobiło, być może że w poezji można analogicznie, ale nie znaczy to że nie piszesz pięknych wierszy czy też nie robi się pięknych fotografii.
Pozdrawiam

eljaku

eljaku 2008-06-10

Pięknie, Ewo :-) Bardzo dobry wiersz. Mniejsza o treśc. Widzę, że Ziutal wziąl na siebie misję, żeby przekonac Cię do Twojej wielkości ;-) Bardzo gorąca jest ta Wasza wymiana (jak i wiele innych za Twoją sprawą), ale mam takie przekonanie, że wiesz tyle, ile trzeba, żeby wciąż oddychac poezją. Tu i teraz. Masz tyle, ile trzeba świadomości własnej wielkości i nieustannego wątpienia jednocześnie. To po to może, żeby wcąż przed Tobą był ten najpiękniejszy wiersz ;-) Jak przed Ziutalem wciąż najpiękniejsza fotografia :-)

brzoza

brzoza 2008-06-12

Dziękuję Ewuniu, że mnie odwiedziłaś.....witam Cię cieplutko:)
Jutro piątek i trzynasty;) życzę żeby był wyjątkowy!!!!

dodaj komentarz

kolejne >