Wy też lubicie myszy?

Wy też lubicie myszy?

Widywało się go przeważnie w cieniu, bo polował w wysokich trawach i zaroślach, gdy słońce było jeszcze nisko nad horyzontem albo gdy niebo było zachmurzone - to wszystko sprawiało, że lisek wydawał się być czarny. Całkiem czarny jednak nie był, czasem grafitowy, a w słońcu w kolorze bardzo ciemnej czekolady wpadającej w czerń.

Fama o czarnym lisie rozeszła się dość szybko i zaczęli pojawiać się ludzie z wielkimi armatami; po miesiącu była to już około trzydziestoosobowa grupa cierpliwie wypatrująca Chytruska w trawach:)

A Chytrusek polował. Na szczęście obecność ludzi wcale nie zbijała go z tropu. Podnosił czasem głowę, przypatrywał się nam uważnie i nie znajdując w nas konkurencji spokojnie wracał do łowów. Może się dziwił nawet, że tylu ich tu sterczy nie wiadomo po co? Aparaty cichutko terkotały, ludzie przemieszczali się jak duchy, czasem powoli, czasem nieco szybciej, ale spokojnie i płynnie, nikt nikomu nie wpakował się przed obiektyw, aż się dusza radowała, że taka absolutna jedność panuje w gromadzie ludzi całkiem sobie obcych. Od czasu do czasu tylko, wśród tej ciszy podnosił się szmer zachwytu - ŁAAAŁ - kiedy lisek wykonał kolejny, spektakularny skok:)

dodane na fotoforum:

mibunia

mibunia 2020-12-02

Witaj :))))
Jaki on cudny:)!

orioli

orioli 2020-12-02

Opowieść pięknie się rozwija, ale wietrzę jakiś gwałtowny zwrot akcji. Oby nie tragiczny dla liska.

halka

halka 2020-12-02

Piękny...nie dziwię się,że wzbudzał zainteresowanie tak wielu fotografów.

lateska

lateska 2020-12-05

no popatrz, jaka sprytna dama ... wiedziala , ze ja obserwuja wiec zrobila wszystko zeby wzbudzic wieksze zainteresowanie soba

czes59

czes59 2020-12-06

Cudnie opisujesz te spotkania! Fotografowie przyrody to z reguły ludzie spokojni, serdeczni, choć i nie brakuje snobów wywyższających się, bo posiadają lepszy sprzęt. Z reguły spotykam świetnych ludzi.

halb09

halb09 2020-12-11

Re. Bardzo Ci dziękuję za taką ilość ciekawych informacji o zabytkach i ludziach w Twoim mieście. W Jarosławiu byłam z wycieczką z PTTK w Mielcu we wrześniu. To już kolejna moja fotorelacja. Poprzednie były w październiku i wszystkie zabytki, o których pisałaś już pokazałam. Zajrzyj proszę na fotoforum bo tam są wszystkie moje zdjęcia. Na razie po mnie nikt nie wstawiał kolejnych. Niejako idziemy w stronę Bazyliki MB Bolesnej więc dzisiaj będzie relacja:)
Moc serdeczności przesyłam!

dodaj komentarz

kolejne >