Koncert Promujący płytę Teresy Walerjańskiej.

Koncert Promujący płytę Teresy Walerjańskiej.

23.04.2017 Chorzów-Koncert Promujący płytę Teresy Walerjańskiej ,,Teresa To Ja''.
http://www.youtube.com/watch?v=uqnoOtNlnwk
Na zdjęciu; Andrzej Skaźnik z zespołu New For You(na środku zdjęcia) jest bardzo bliską osobą dla Teresy Walerjańskiej bo gdyby nie on tej płyty by nie było.
Dlaczego ? Bo Andrzej Skaźnik zajmuje się muzyką do jej piosenek.Z resztą nie tylko dla niej.Andrzej Skaźnik oprócz tego,że tworzy dla siebie i swojego zespołu,który na śląskiej scenie istnieje od wielu lat tworzy muzykę również dla innych znanych śląskich zespołów.Od jakiegoś czasu tworzy także muzykę do piosenek Teresy i jak widać jest to bardzo owocna współpraca.Jak Teresa skomentowała pan Andrzej nie raz jest bardzo wymagający ale szef musi być wymagający.Po występie jego zespołu New For You przyszła chwila by podziękować mu na scenie za jego muzykę.Podziękowanie przebiegło bardzo szybko i sprawnie bo pan Andrzej niestety szybko musiał opuścić Starochorzowski Dom Kultury.
Na scenie oprócz Teresy Walerjańskiej towarzyszył mu też prowadzący Marcin Janota z,którym jak się okazało kiedyś pracował w radiu.Fragment rozmowy na scenie znajdziecie na filmiku u samej góry tego wpisu.Na tym jednak podziękowania się nie skończyły bo za chwilę wykonawczyni podziękowała drugiej bardzo ważnej osobie ale o tym już jutro.
Pora też zerknąć do kalendarza świąt nietypowych a tam jak zwykle świąt nie brakuje.Dziś obchodzimy;
Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,Międzynarodowy Dzień Bez Diety,Święto Gwardii Szwajcarskiej oraz Światowy Dzień Hasła.
Długo nie pisałem o COVID więc pora to nadrobić.Jak sami wiecie nie było mnie tu trochę z powodów niezależnych ode mnie o czym możecie przeczytać pod niedzielnym wpisem.Dlatego też nie mogłem nic pisać do was.Na szczęście wróciłem do was i mogę kontynuować moje czwartkowe wpisy.
Pod koniec kwietnia mieliśmy do czynienia z kolejnymi restrykcjami.Jedni mogli iść do fryzjera a inni nie.Niektórzy już się śmiali,że teraz będą wycieczki turystyczne do innych miast województw tylko po to by odwiedzić fryzjerów.I faktycznie były przypadki,że ktoś pokonywał wiele kilometrów by móc tylko się obciąć.Dziwne te czasy.Kiedyś od tak z ulicy się wchodziło do fryzjera z ulicy.Kilkanaście minut klient obcięty.Fryzjer zarobił i wszyscy byli zadowoleni.A dziś cuda.Ja już osobiście u fryzjera nie byłem od ubiegłego roku i nie jest to dla mnie komfortowe.Ale cóż.Takie mamy dziwne czasy.Pod koniec kwietnia już nas informowano,że raczej o wesołej majówce można zapomnieć.Sporo było też komunikatów,że będą kontrole i nie będzie taryfy ulgowej.No i co najważniejsze będą hotele pozamykane i inne.Więc o kilkudniowym wypadzie majówkowym nie ma mowy.Jaka atmosfera taka niestety była i pogoda.Sami przyznaliście mi kilka dni temu,że nie o takiej majówce marzyliście.
A pamiętacie jak kiedyś było ? Wyjazdy.
Miasta same zapraszały na Uroczyste Obchody Majowe.Uroczystości pod pomnikiem.Później jakieś Pikniki Historyczne albo po prostu Majówki.Wokół pełno radosnych ludzi,stoiska z grillami.
Dziś pozostał tylko smutek.W większości miast obchody były skromne a o jakiś piknikach czy obchodach pod pomnikami z prawdziwego zdarzenia nie było nawet mowy.Smutna ta majówka była.Zamiast radości i świętowania były ogromne kolejki do punktów szczepień.
Chyba nie tak powinna wyglądać majówka.
Maj ogłoszono także miesiącem luzowania.
I tak na początek otwarto sklepy.Jak nie trudno się domyśleć ludzie tłumnie ruszyli na łowy a w niektórych nawet pracownicy witali klientów.
Jeszcze na początku maja informowano o tendencji spadkowej zakażeń.Dziś już ona rośnie.Według ostatniego raportu mamy
3 896 nowych zakażeń.
Niestety wciąż rosną też zgony.
Najwięcej zakażeń było 501 a najmniej
64.
To jednak wciąż dużo.Oczywiście luzowanie obostrzeń cieszy.Pytanie jak się zachowamy wobec tego.Czy będziemy się zachowywać dobrze czy może wykarzemy się nieodpowiedzialnością.
Z jednej strony odmrażanie jak pisałem cieszy.Coraz częściej pada,że kończymy kolejną falę i wracamy do normalności.
Pytanie na jak długo ?
Radość trwa niestety krótko.
Po tych komunikatach optymistycznych przyszedł kolejny niepokojący.
O kolejnych mutacjach wirusa w kraju i kilku ogniskach zachorowań.
Czy to znów zapowiada kolejną falę ?
Kolejne złe informacje,zamartwianie i zasmucanie.
Mam wrażenie,że to tylko zły sen i zaraz się z niego obudzę.Zamykam oczy.Odczekuje kilkanaście minut.Otwieram oczy.
Niestety to prawda.Żyjemy w bardzo dziwnym świecie.Gdzie w ułamku sekundy normalność przerodziła się w nienormalność.
Czy kiedyś to się skończy ?
Czy jeszcze kiedyś będzie normalnie ?
Maj jest także miesiącem Komunii.
Na pewno będą to inne komunie jak moja czy wasza.Ale na pewno smutne bo w maseczkach i obostrzeniami.
Już dziś eksperci krzywo patrzą na przyjęcia komunijne w lokalach.
Smutna ta nasza obecna rzeczywistość.

dodane na fotoforum:

jolanka

jolanka 2021-05-06

Miłego dnia życzę...

znajoma

znajoma 2021-05-06

Pozdrawiam cieplutko i życzę spokojnego popołudnia...:)

czrnula

czrnula 2021-05-06

Pozdrawiam cieplutko i życzę spokojnego wieczorku...:)

vezel

vezel 2021-05-06

Pozdrawiam, snów kolorowych :)

adimaxg

adimaxg 2021-05-07

ZYCZE MILEGO DNIA I LADNEJ POGODY:OD JUTRA U MNIE SUPER POGODA WAZNE ZE BEDZIE CIEPLO:GEORG:

alola11

alola11 2021-05-07

super.P7

awangar

awangar 2021-05-07

Pozdrowienia ślę serdeczne......u mnie w niektórych parafiach komunie podobno przełożone na wakacje niestety...też nie wiem czy to dobry pomysł..wszystko nie tak idzie jak powinno.
Ale miejmy nadzieję Adamie, że ten zły czas skończy się.

jaa94

jaa94 2021-05-09

Warto było wziąć udział w tym koncercie :)

franek9

franek9 2021-05-10

Dzięki za odwiedziny , pozdrawiam serdecznie :)

dodaj komentarz

kolejne >